Alfa RomeoAlfa Romeo

Alfa Romeo Giulia yenilikçi

Şubat ayı itibariyle ülkemizde satışa sunulan Alfa Romeo Giulia; tasarımı, yenilikçi motorları, 50/50 ağırlık dağılımı ve eşsiz teknik çözümleriyle ön plana çıkıyor.

439
Şubat ayı itibariyle ülkemizde satışa sunulan Alfa Romeo Giulia; tasarımı, yenilikçi motorları, 50/50 ağırlık dağılımı ve eşsiz teknik çözümleriyle ön plana çıkıyor. 

Global lansmanından bugüne birçok uluslararası nitelikte ödülün sahibi olan Alfa Romeo Giulia, Türkiye'de üç farklı motor ve donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor.

EuroNCAP'ten yüzde 98'lik yetişkin yolcu koruma notuyla tüm zamanların en yüksek sonucunu elde eden Giulia, Türkiye'de 2.0 litre 200 HP arkadan itişli, 2.0 litre 280 HP dört tekerden çekişli ve 2.9 litre 510 HP arkadan itişli kombinasyona sahip üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunuldu. 
 

Giulia'nın tüm motor seçenekleri, otomatik şanzımanla donatılmış durumda. Motor tipine göre Super, Veloce ve Quadrifoglio Verde adı verilen üç ayrı donanım seviyesiyle müşterilerinin beğenisine sunulan Alfa Romeo Giulia'nın ilk versiyonunu temsil eden "Super" donanımlı modeli, 2.0 litre silindir hacimli 200 HP'lik güç üreten motor ve sekiz ileri otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

0-100 km/s hızlanmasını 6.6 sn'de tamamlayan Alfa Romeo Giulia Super, 235 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Alfa Romeo Giulia Veroce modeliyse, 5250 d/d'de 280 HP güç ve 2250 d/d'de maksimum 400 Nm tork üreten tamamen alüminyumdan yapılmış dört silindirli 2.0 litrelik benzinli yeni bir motora sahip.

Sekiz ileri otomatik şanzımanla donatılan Alfa Romeo Giulia Veloce, 240 km/s'lik maksimum hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını 5.2 saniyede tamamlıyor. Giulia Veloce, aracın çekişi ve en üst düzey performans, verimlilik ve güvenlik seviyeleri garanti etmek için tasarlanmış Q4 teknolojisine sahip yepyeni bir dört tekerlekten çekiş sistemi sunmasıyla da farklılaşıyor. 
 

Giulia'nın en güçlü versiyonunu Quadrifoglio oluşturuyor. Mühendislerin Ferrari altyapısıyla düzenlediği altı silindirli turbo benzinli motora sahip Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 510 HP'lik eşsiz bir güce sahip. 

0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.9 sn'de tamamlayan ve 307 km/s'lik maksimum hıza erişebilen Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'nun heyecan verici güç ve tork üreten motoru, elektronik olarak kontrol edilen silindir kapatma sistemine sahip olmasıyla aynı zamanda şaşırtıcı bir yakıt tararrufu ve emisyon seviyesi (189 g/km CO2) sunabiliyor.

Kaynak: auto motor & sport