BMW Haberler Testler Sıfır KM Videolar Galeriler

BMW X5`ten Teknoloji ve Güvenlik Dersleri

BMW`nin yenilenen X5 model gamını Almanya ile Avusturya arasında yaklaşık 700 kilometrelik bir yol üzerinde kış hava şartlarında kullandık.

11 Mayıs 2014
3,350 gösterim

1999 yılında pazara sunulan ve Sportif Aktivite Aracı (SAV) kategorisinin yerleşmesini sağlayarak rakipleri için rol model haline gelen BMW X5, tıpkı BMW X6 gibi, ikinci neslinin son zamanlarına geldiği bu güne kadar, sınıfında rakipsiz kalmayı başardı. Pazara sunulan üçüncü nesil ile BMW X5 bir kez daha sınıfında yeni standartları belirleyerek öncü rolünü daha da ileriye taşıyor. Tüm bunlar, performans ve verimliliğin yanı sıra, yol tutuşu, konfor, çok yönlülük ve premium iç ortam için de geçerli. Yeni BMW X5, dış boyutlar ve kabin genişliği açısından önceki modele oldukça benziyor. Yeni cazip özellikler arasında Pure Excellence ve Pure Experience tasarım paketlerinin yanı sıra, öncü BMW ConnectedDrive özelliklerinden oluşan zengin bir ürün yelpazesi de yer alıyor. Fark yaratan aerodinamik oranlar ve yeni BMW EfficientDynamics özellikleri sayesinde yakıt tüketimi bir önceki nesile göre yüzde 17 oranında azaltıldı.

Orijinal BMW X5,1999 yılında tamamen yeni bir otomobil segmenti yaratan modeldi. O zamandan bu yana Sportif Aktivite Aracı kavramı, bu boyutta bir otomobil için alışılmadık sportif sürüş özelliklerinin, kaygan ve toprak yollarda üst düzey çekişin yanı sıra olağanüstü görüş, ferah bir kabin, üstün konfor ve elbette statüyü temsil ediyor. Bu konsept müşteriler arasında çabucak başarıya ulaştı. Etkileyici ve benzersiz tasarımıyla tam anlamıyla bir.

Yeni BMW X5'in tasarımı, karakteristik X geleneğini klasik BMW modellerinin gücü, tavrı ve sportif duruşu ile birleştiriyor. Etkileyici bir ön kısım ile yanlarda ve arka bölümde yer alan canlı çizgiler çarpıcı bir vurgu oluşturuyor. Böbrek ızgaraya kadar uzanan ikiz farlara sahip güçlü, dikkat çekici ön tasarımda Bi-Xenon farlar standart olarak bulunuyor, Adaptif LED Farlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Gözle görülebilen, uyumlu şekilde entegre edilmiş aerodinamik özellikler: Ön rüzgarlık için hava perdeleri, yan duvarlardaki havalandırmalar ve arka bölümde sürüklenmeyi azaltan hava bıçakları. 0,31 oranıyla BMW X5 xDrive 30d segmentindeki en iyi sürüklenme katsayısına sahiptir.

Kaynak: Quattroruote

İlginizi çekebilir

Audi 850 bin otomobili geri çağırıyor
Sektörden
22 gösterim
Sektörden
22 gösterim

Audi 850 bin otomobili geri çağırıyor

Otodünya - 21 Temmuz 2017

Şirketten yapılan açıklamaya göre ABD, Avrupa ve Kanada dışında satışı yapılan AB5 ve AB6 dizel motora sahip otomobiller geri çağırılıyor.…

Donanım Artısı Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT DSG Xcellence
Yeniler
713 gösterim
Yeniler
713 gösterim

Donanım Artısı Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT DSG Xcellence

Otodünya - 25 Nisan 2017

Seat Leon'daki makyajın etkisini ilk bakışta fark etmek kolay değil. İçerisi yenilenen farları, daha geniş, yeni ön panjur ızgarası ve…

Daha sportmen oldu Honda Civic HB
Yeniler
208 gösterim
Yeniler
208 gösterim

Daha sportmen oldu Honda Civic HB

Otodünya - 25 Nisan 2017

Bu yeni modelde CVT otomatik şanzıman ve 182 HP güç üreten 1.5 lt'lik turbo beslemeli VTEC motor görev yapıyor. Maksimum…

Yorum Bırakın

Email adresiniz gizli tutulur.