HyundaiHyundai

Hyundai i10 A sınıfında dikkat çekiyor

Geçtiğimiz günlerde makyajlanarak daha modern bir görünüme bürünen i10, gerek boyutları gerekse de donanımıyla bir üst sınıfa göz kırpıyor.

356
Geçtiğimiz günlerde makyajlanarak daha modern bir görünüme bürünen i10, gerek boyutları gerekse de donanımıyla bir üst sınıfa göz kırpıyor. 

Ülkemizde 49 bin 400 TL'den başlayan fiyatlarla satılan i10'un Jump, Style ve Elite donanım paketleri mevcut. Yeni eklenen 7.0 inçlik dokunmatik ekran sadece Elite modelinde opsiyonel olarak sunuluyor. 

Hyundai i10'da dizel motor seçeneği bulunmuyor. 1.0 lt'lik benzinli motor 66 HP gücü ve 95 Nm torkuyla mütevazı görünse de yeterli performansa sahip. Hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği olan 1.0 lt motor1 manuel şanzımanda 4.7 lt/100 km gibi iddialı bir tüketim değerine sahip.
 

87 HP güç ve 121 Nm tork sunan 1.2 lt benzinli motor ise sadece dört ileri otomatik şanzımanla sunuluyor. 0-100 km/s hızlanmasını 13.8 sn'de tamamlayan Hyundai i10, 5.9 lt/100 km tüketim değerine sahip.

Yeni i10'daki yenilikçi 7" dokunmatik ekranlı ve 4*45 W gücündeki navigasyon sistemi çok alternatifli bağlantı seçenekleri ile yolculuklarınızı çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Sınıfının lideri kabin hacmi ile birlikte i10, sınıfının en geniş bagajlarından birine sahip. 252 litrelik bagaj kapasitesi arka koltuklar da katlandığında 1.046 litrelik bir alana dönüşüyor ve inanılmaz bir hacme ulaşıyor.
 

Her bir tekerin çekiş değerinden i10'un gövdesinin nasıl hareket ettiğine kadar her şeyi hesaba katan Araç Stabilite Yönetim Programı (VSM) sayesinde ise işler yolunda, geri kalan her şey ise standart Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ile güvende.
 
Bu özellikler vasıtasıyla i10 artık ani hareketler veya keskin dönüşlerde bile ne zaman fren yapılması gerektiğini tespit ediyor ve sizi daima güvenli bir şekilde yolda tutuyor.

Kaynak: auto motor & sport