MercedesMercedes

Mercedes E-Serisi uzun yol için

2018 yılı Mercedes için yeni bir nesil olmasa da elden geçirilmiş bir E Serisi anlamına geliyor. Belki bu elden geçme esnasında otomobilin opsiyon listesi de revize edilir.

402
2018 yılı Mercedes için yeni bir nesil olmasa da elden geçirilmiş bir E Serisi anlamına geliyor. Belki bu elden geçme esnasında otomobilin opsiyon listesi de revize edilir. 

Bugün bir E serisi satın almak isteyenler pahalı iç mekan paketlerini seçmedikleri müddetçe gerçek deri döşeme tercih edemiyorlar. Suni deri Artico ile yetinmek zorundalar. Evet biliyoruz. Mercedes, güzel ve kaliteli olana para ödetmeyi seviyor. E-Serisi de güzel ve kaliteli detaylar konusunda ağzına kadar dolu bir otomobil.

Bu sedanın ne kadar dönüşken bir otomobil olduğu her seferinde insanı şaşırtmayı başarıyor. Opsiyon listesindeki yumuşak mod seçildiğinde Air Body Control adı verilen havalı süspansiyon sistemi E-Serisi'nin adeta asfalt üzerinde süzülmesini sağlıyor. Bu esnada gövde salınımları da oluşuyor. Ancak sert darbeler otomobilden bu şekilde uzak tutulabiliyor. 

Sürüş modu dinamik moduna alındığındaysa Mercedes bir viraj tutkunu haline geliyor. Direksiyon sistemi yönlendirmelerde artık sürücüsüyle çok iyi bağlantı kurup başarılı bir geri bildirim sunabiliyor. Ön aks çok yüksek bir tutunma sağlayıp arka kısım tarafından takip ediliyor. Bu otomobili kullanmak gerçekten keyif veriyor. 
 

E-Serisi'nin otoyoldaki karakteri daha da etkileyici. Audi bu bölümde iyi olabilir: Sessiz, konforlu ve daha fazlası… Ancak Mercedes, akustik konfor paketi ve havalı süspansiyonuyla daha da iyi. Otomobilin karakterini bir kruvaziyere benzetmek mümkün. Okyanusun dev dalgalarını yolcularından uzak tutup mutlak bir huzur veriyor. 

E-Serisi'nin kokpiti biraz karmaşık bir kullanıma sahip olmasına ve aynı zamanda sahip olduğu gelişmiş teknolojileri cömertçe sergilemesine rağmen korkutucu değil. Aksine insana huzr veren bir ambiyansa sahip. Ateşli bir çalışma yapısına sahip olan 3.0 lt'lik dizel V6 motor, S-Serisi'ndeki kadar iyi yalıtılmadığı için düşük hızlarda dizel gürültüsünü açığa çıkartıyor. 

E-Serisi, söz konusu konfor, yaşam alanı, güvenlik ve sürücü asistansı olduğunda harika bir paket olarak dikkat çekiyor. Ve bu sınıfta birinci olmak isteyenlerin bu paketi alt etmesi şart.

Kaynak: auto motor & sport