Ford Haberler Testler Sıfır KM Videolar Galeriler

Yeni Ford Focus`ta kapsamlı makyaj

Ford, makyajladığı Focus`ta kapsamlı değişikliklere yer verdi.

26 Mart 2014
3,797 gösterim

Ford'un kompakt sınıfta yer alan modeli Focus makyajlandı. Yenilenen Focus'ta motor kaputu, ön tampon ve radyatör ızgarası ile birlikte ön görünüm yenilenmiş. İncelen farlar ve uzayan sis farları ile ön görünüm tamamlanırken arka kısımda yeni bir tampon ve bagaj kapağı ile daha ince stop grubu yer alıyor.

Yeni Focus'un iç mekanı tasarlanırken kullanıcı istekleri doğrultusunda daha az düğme kullanılmış. Ayrıca yapılan izolasyon iyileştirmeleri ile de daha sessiz bir kabin elde edilmiş.

Makyajlı Focus ile birlikte Avrupalı kullanıcılar, SYNC 2 adı verilen araç içi iletişim sistemiyle de tanışacaklar. 8 inç'lik bir dokunmatik ekrana sahip olan sistem, ses, navigasyon, iklim kontrolleri ve uyumlu cep telefonlarına daha kolay erişim sağlayan ileri düzey bir sesle kontrol sistemini içeriyor.

Ford, makyajlı Focus'ta yeni motor seçeneklerine de yer veriyor. Yeni 1.5 lt'lik hacme ve 150ile180 bg güç seçeneklerine sahip ünite ilk kez yine bu araçla satışa sunulacak. Yine 1.5 lt'lik dizel ünite de 95ve120 bg güç seçenekleri tercih edilebilecek. 1.0 lt'lik turba beslemeli motor yerini korurken bu motorun 99 g/km C02 emisyonuna sahip bir verisyonu da aileye eklenecek. Yenilenen Focus'la birlikte dizel otomatik seçeneği de model gamında yer alacak.

Focus'un süspansiyon geometrisi yeniden ayarlanırken, elektrikli direksiyon da geliştirilmiş. Daha iyi bir yol tutuş için amortisörleri yeniden ayarlanan Focus'un ESP'si ise yeniden programlanmış.

Ford Focus, Ford'un Avrupa'da ilk kez sunacağı dikey park asistanına da sahip. Mevcut sistemde otomatik olarak paralel park manevralarını gerçekleştirebilen sistem, yeni geliştirme ile birlikte iki aracın arasında dikey olarak da park edebiliyor. Focus'un resmi . tanıtımını Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirecek.

Kaynak: Autocar

İlginizi çekebilir

Audi 850 bin otomobili geri çağırıyor
Sektörden
67 gösterim
Sektörden
67 gösterim

Audi 850 bin otomobili geri çağırıyor

Otodünya - 21 Temmuz 2017

Şirketten yapılan açıklamaya göre ABD, Avrupa ve Kanada dışında satışı yapılan AB5 ve AB6 dizel motora sahip otomobiller geri çağırılıyor.…

Donanım Artısı Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT DSG Xcellence
Yeniler
749 gösterim
Yeniler
749 gösterim

Donanım Artısı Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT DSG Xcellence

Otodünya - 25 Nisan 2017

Seat Leon'daki makyajın etkisini ilk bakışta fark etmek kolay değil. İçerisi yenilenen farları, daha geniş, yeni ön panjur ızgarası ve…

Daha sportmen oldu Honda Civic HB
Yeniler
240 gösterim
Yeniler
240 gösterim

Daha sportmen oldu Honda Civic HB

Otodünya - 25 Nisan 2017

Bu yeni modelde CVT otomatik şanzıman ve 182 HP güç üreten 1.5 lt'lik turbo beslemeli VTEC motor görev yapıyor. Maksimum…

Yorum Bırakın

Email adresiniz gizli tutulur.