Arabam Otomobil Haberleri Araba Videoları Galeri Testler Sıfır KM SUV
Okuyucu Modu

Dizel Tosbağalar Türkiye`ye geliyor!

Otomobil tarihinin lokomotif modellerinden Kaplumbağa’nın günümüzdeki temsilcisi The Beetle bir süredir benzinli motorlarıyla Türkiye’de arz-ı endam ederken, artık seçenekler arasına bir de dizel eklendi.

(20.2.2013 21:20:21 - 2250 kez okundu.)
Dizel Tosbağalar Türkiye`ye geliyor!

Başlangıç fiyatı 33.500 Euro+893 TL ile satışına başlanan The Beetle 1.6 TDI'da, diğer pek çok Volkswagen modelinden tanıdığımız, 105 HP ve 250 Nm değerlerini sunan motor 7 kademeli DSG şanzıman ile taçlandırılmış. Aracın maksimum hızı 178 km/s ve ortalama yakıt tüketimi de 4.7 lt/100 km.

Design isimli tek donanım paketiyle gelen araçta yağmur sensörü, yokuş kalkış desteği (Hill Holder), arka koltuklarda iki adet çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX), ABS, EBD, EDL, Türkçe yol bilgisayarı, çift bölgeli otomatik klima, Türkçe dil seçenekli, 6.5 inç renkli dokunmatik ekranlı Radyo-CD-MP3 çalar standart olarak bulunmakta.

YORUMLAR
VOLKSWAGEN TESTLERI
Birden çok işin altından kalkmak söz konusu olduğunda MPV`lerin eline su dökebilecek otomobil türü yok gibidir. Otomobille geçen hayatın karmaşık sorularına pratik ve akıllıca yanıtlar veren bu türün dört önemli temsilcisi karşı karşıya geliyor.