Arabam Otomobil Haberleri Araba Videoları Galeri Testler Sıfır KM SUV
Okuyucu Modu

Yeni Mazda 6 2014`te çıkacak!

Mazda`nın 12 yıl aradan sonra tekrar güncelleyeceği Mazda 6 modelleri çeşitli motor seçenekleriyle gelecek.

(8.9.2012 00:53:38 - 2525 kez okundu.)
Yeni Mazda 6 2014`te çıkacak!

Üretimine bundan tam 10 yıl önce başlanan ve ardından da çeşitli yenilikler içeren Mazda 6 modelleri 2014'te, yani ilk üretimden tam 12 yıl sonra tekrar yenileniyor. 2 sene sonra çok büyük yenilikler içerecek gövde tasarımıyla satışa çıkarılacak olan bu üçüncü nesil yeni Mazda'lar'ın tanıtımı Moskova'da yapılacak. 

İlk olarak aracın Sedan versiyonuna dair bir tanıtım olacağı yönünde bilgiler var. Fakat daha sonrasında ise Wagon versiyonların tanıtımının yapılması bekleniyor. 

Yeni Mazda 6 2014`te çıkacak!

Avrupa'da satışa sunulacak model işin şu an sadece bilinen detay 2 ve 2.5 litrelik Skyactiv-G benzinli motor. Benzinli motorların gücü 189 beygir seviyesinde. Ayrıca sunulan dizel motorun148 beygir gücünde olduğu ve 155 Nm tork ürettiği de belirtilen detaylar arasında. Öte yandan buna ek olarak dizel tarafında da 2.2 litrelik yine Skyactiv-D versiyonunun sunulması bekleniyor. 

Şu an konuya dair kesinleşen detaylar bunlar, herhangi bir gelişme olduğunda güncelleştirmeyi yapacağız.

İlişkili Galeriler
Tüm fotoğrafları göster
Etiketler: mazda 6, mazda
YORUMLAR
MAZDA TESTLERI
Elbette crossover`ınızın iyi görünmesi gerekiyor ama aynı zamanda kullanışlı bir gövdeye ve iyi bir sürüşe sahip olmalı. Neyse ki Japonlar ve Almanlar bu konuda iyi iş çıkardıklarını söylüyor.