7. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi!

KKTC’nin kuruluşunun 34. yıl dönümü dolayısıyla 7. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi startı verildi.

KKTC’nin kuruluşunun 34. yıl dönümü dolayısıyla 7. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi startı verildi.

7. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi Heyecanı Başladı

Ralli Dışişleri Bakanlığı’nın önünden başladı. Damalı bayrağı indiren ve ralliyi başlatan isim Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu oldu. Ertuğruloğlu’nun yanında Tanıtma Dairesi Müdürü de yer aldı.

Organizasyonu Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Yaptı

KKTC’nin kuruluş kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinliklerden olan ve oldukça yoğun bir ilgi gören ralliyi Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü organize etti. Yedi yıldır her sene tekrarlanan etkinliğe binlerce kişi takip etti. İzleyiciler arasından yediden yetmişe her yaştan Kıbrıslının olduğu görüldü.

Dışişleri Bakanı Konuştu

Ertuğruloğlu etkinlik çerçevesinde yaptığı konuşmada 7. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi’nin startını veren isim olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Dışişleri Bakanı konuşmasında, “Cumhuriyetimizin ilanının 34. yılını gurura kutluyoruz. Ralli etkinliğinin kutlamalar dahilinde yer almasından ve bu etkinliğin startını vermekten dolayı çok mutluyum. Çok bedeller ödeyerek bugünlere geldik. Zor günleri hep birlikte geride bıraktık. Cumhuriyet vatandaşı olmak, halkımızla huzur içerisinde yaşamak bizler için çok önemli. Hedefimiz cumhuriyetimizin devamını sağlamak ve böylesi güzel kutlamalarda hep bir arada olmak” dedi.

İlk Üçün Sahipleri Ödüllerini Ald

7. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi kapsamında yarışan araçlar yedi farklı kategori için mücadele etti. Her kategorinin birincisi, ikincisi ve üçüncüsü verilen ödülle kutlandı. Dört farklı etaptan oluşan otomobil rallisinde aşılan yol ise yüz kilometreyi buldu.

İlginizi Çekebilir