AudiAudi

Audi 850 bin otomobili geri çağırıyor

0 339

Şirketten yapılan açıklamaya göre ABD, Avrupa ve Kanada dışında satışı yapılan AB5 ve AB6 dizel motora sahip otomobiller geri çağırılıyor.

Volkswogen AG bünyesindeki Audi markası şirketinden yapılan çağrıya göre yazılım güncellemesi yapılacak araçların ABD, Avrupa ve Kanada dışında satılmış olan AB5 ve AB6 dizel motorlu otomobiller için geçerli olduğu ve gönüllü olarak da 6 ve 8 silindirli dizel motora sahip (V6, V8 TDI, AB5 / AB6) 850 bin araca değişim kapsamında yeni bir yazılım yükleneceği belirlendi.

Bu geri çağrılmanın sebebi olarak da yasal zorunlulukların ötesinde, gerçek sürüş koşullarında emisyonları daha da geliştireceği yapılan açıklamada, “Bu eylem, Almanya Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) ile yakın istişare içinde gerçekleşecek. Bu sayede Audi, özellikle kentsel alanlarda genel emisyonları azaltmayı düşünüyor.” denildi.

VOLKSWAGEN VE PORSCHE

Açıklamada ücretsiz bir şekilde yazılım yüklemesi yapılacağı da belirtilirken, bu güncelleme gerekliliği bulunan aynı motora sahip Porsche ve Volkwagen markaları için de geçerli olduğu belirtildi.

Bunları da beğenebilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

Bildir
avatar
wpDiscuz