AudiAudi

Audi A3 Sedan ile konforlu dinamizm.

Araç ile son derece uyumlu seyreden Stronic şanzıman, Audi A3 Sedan`ı son derece dinamik yapıyor.

0 1.837

Aslında altında yatan bir çok sebep var ama en önemlisi daha ağırbaşlı görüntüsü ve geniş bagaj hacmi beklentisi… A3 Sedan ile Alman üretici de işte tam bu beklentilere yanıt arıyor. Ağırbaşlı bir görüntü, ferah iç mekan ve geniş bagaj hacmi. Bu özellikler Audi'de birleşince hem premium hem de aileniz için geniş bir aile otomobili ortaya çıkmış oluyor. Hatchback modeli ile Türkiye pazarında zaten yüksek satış rakamlarına ulaşmış olan A3, sedan karoser ile daha ileriyi hedefliyor. Dış tasarıma biraz göz attığımızda, Audi'nin en son jenerasyon tasarım dilini görüyoruz. Audi'nin Macaristan'daki fabrikasında üretilen model, Sportback versiyondan türetilse de gövde panelleri tamamen farklı, ön tampondan arkaya doğru uzanan kat izlerinin dikkat çektiği A3 Sedan'da LED ön ve arka farlar bulunuyor. A3 Sedan'ın hatchback versiyonuna göre daha güçlü göründüğünü de eklemekte yarar var.

İç mekana geçtiğimizde bizi A3 Sportback'de gördüğümüz tasarım karşılıyor. Aslında tam anlamıyla aynı olduğunu söyleyebiliriz. İçe kavisli konsol sayesinde ön taraf hem ferah hemde rahat. Araç içerisindeki kalite hissi ise özellikle orta konsolda çok daha anlaşılır. Gizelenebilen MM3 sistemine sahip 11 mm olan ekran tam olarak orta konsolun üzerinde bulunuyor. Yine vites topuzunun gerisinde bulunan çevirmeli kumanda ile bu ekran kontrol edilip hem kapatılabiliyor hem de açılabiliyor. Kaputunu açtığımızda ise 1.4 litrelik 5000 d/dk 140 HP güç üreten TFSi motor ile karşılaşıyoruz. Araç ile son derece uyumlu seyreden Stronic şanzıman, Audi A3 Sedan'ı son derece dinamik yapıyor.

Kaynak: quattroruote Şubat Sayısı 2014

(function () { var tpl = document.createElement('script'); tpl.type = 'text/javascript'; tpl.async = true; tpl.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://' : 'http://') + 'cdn.tooplay.com/players/229/p.js?p_type=html5&ts=' + new Date().getTime(); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(tpl, s); })();
Bunları da beğenebilirsiniz

YORUMLAR

Email adresiniz gizli tutulur!