FordFord

Autobest, `Yılın Otomobili` olarak Ford B-MAX`i seçti

Ford`un B-MAX modeli Autobest`teki otomotiv editörleri tarafından yılın otomobili seçildi.

Her yıl düzenlenen 'Autobest Yılın Otomobili' yarışmasında Ford'un B-MAX modeli 2013 yılının en başarılı otomobili seçilerek 'Yılın Otomobili' ünvanını aldı. Daha çok Avrupa pazarında satışa yönelik tasarlanan bu model, elemeler sonucunda listenin ilk beş otomobili arasına girmeyi başardı. Daha sonrasında da düzenlenen deneme sürüşünün ardından otomotiv dergi ve web sayfalarının editörlerinden tam puan almayı başaran jürinin oylarını topladı. Ardından birinci sıra Ford B-MAX'e verildi. 

Oylama, 15 farklı ülkenin (Türkiye'nin de içinde bulunduğu) otomotiv editörlerinin bir araya gelip sürüş ve diğer detayları değerlendirerek otomobillerin ortaya koydukları performansları gördükten sonra yapılıyor. Toplamda 830 puan alan Ford B-MAX, en yakındaki rakibiyle arasında 94 puan fark bırakmayı başardı. 

Elbette konuyla ilgili yetkili bazı isimlerden de açıklama geldi. Konuyla ilgili konuşan Autobest Başkanı Ilia Seliktar, "B-MAX olağanüstü ve akıllıca hazırlanmış yeni bir otomobil. B sütunu olmayan ilk araç olmasına rağmen kapılarında iki B sütünü var. B-MAX ile Avrupalı müşteriler, alınması mantıklı ve tavsiye edilebilir bir otomobilin de havalı olabileceğine şahit oldular" dedi. 

İlginizi Çekebilir