LamborghiniLamborghini

Bayram`da otobüsler bedava olacak mı?

Uzun Ramazan Bayramı yaklaşırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma için aldığı kararı açıkladı. Bayram süresince İETT otobüsü, metrobüs, şehir hattı vapuru, tramvay, metro, özel halk otobüsü ve tünel araçlarının yüzde 50 indirimli yolcu taşıyacak.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda, İstanbul’da Ramazan Bayramı süresince İETT otobüsü, metrobüs, şehir hattı vapuru, tramvay, metro ve tünel araçlarının yüzde 50 indirimli ücretle taşıma yapılacak . işte yapılan açıklama;
"İstanbul’da toplu taşıma sisteminin önemli bir parçası olan özel halk otobüslerinin de 30-31 Ağustos ve 1 Eylül Ramazan Bayramı günlerinde % 50 indirimli tarife ile hizmet vermesi tarafımızdan İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne önerilmiştir.
İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün oluru doğrultusunda elektronik bilet işlemlerini yürüten ilgili birime bildirilmek suretiyle özel halk otobüslerin de bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günleri % 50 indirimli tarife ile taşımacılık yapmaları sağlanmıştır.
İstanbul halkına bu uygulama ile sağlanan destek tümüyle özel halk otobüsü taşımacıları tarafından finanse edilecektir. Bu uygulama İstanbul’da özel halk otobüslerinin koordinasyonunu sağlayan İstanbul Halk Ulaşım A.Ş., Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş., Mavi Marmara Ulaşım A.Ş., Öztaş Ulaşım A.Ş., Özulaş Toplutaşım A.Ş. bünyesinde yer alan 2107 özel halk otobüsünde geçerli olacaktır"
 

İlginizi Çekebilir