Aston MartinAston Martin

Bridgestone’dan yeni bir çevreci lastik: Ecopia

Bridgestone’un yeni lastiği Ecopia EP100A, düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tüketimini yüzde 3.1’e varan oranda azaltmasıyla dikkat çekiyor.

Bridgestone’un yeni nesil tasarımıyla üretilen Ecopia EP100A, güvenlikten ödün vermeden, düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt tüketimini ve buna bağlı olarak karbondioksit emisyonunu azaltmasıyla, marka tarafından “oyunun kuralını değiştiren lastik” tanımlamasıyla pazara sunuldu.

Ecopia EP100A’nın, özel bileşimi ve yeni nesil desen tasarımıyla yüzde 3,1’e ulaşan oranda yakıt tasarrufu ve buna bağlı olarak karbon salımında azalma sağladığı iddia ediliyor. Ecopia100A’nın, bu performansın yanı sıra, hem ıslak, hem kuru zeminde tutunma ve fren mesafesi, denge gibi güvenlik standartlarından taviz vermediği belirtiliyor. Bridgestone’dan yapılan açıklamaya göre, Ecopia EP100A, aynı zamanda sessiz, konforlu bir sürüş ve uzun kullanım ömrü sunuyor.

Best Waxing Salon In Dubai

Ecopia EP100A’nın yeni bir ürün ailesinin ilk temsilcisi olduğunu söyleyen Brisa Pazarlama Direktörü Zeki Bilsel, “Bu yeni nesil tasarım, lastik endüstrisinde oyunun kurallarını değiştiren önemli bir adımdır. Çevre ve doğal kaynakların korunması açısından, yakıt tüketiminde ve karbon emisyonlarında düşüş sağlamak; bunu yaparken de güvenlik ve kaliteden ödün vermemek gerekiyor. ‘Emniyet Lastiği’ Bridgestone’un yeni nesil lastiği Ecopia, bu denklemi başarıyla kuruyor” dedi.

 

KAYNAK: www.otomobil.com.tr

İlginizi Çekebilir