Otomobil Haberleri ve Araba Modelleri

VolkswagenVolkswagen

Chavez, bir devrim de otoda yaptı

Gelecek yılki seçimlerde yeniden zafer elde etmeyi planlayan Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ülkede gerçekleştirmeye çalıştığı devrimi bu kez de otomobile taşıdı.

0 14

Çinli Chery ile anlaşan Chavez, Venezuela halkının artık daha ucuza otomobil sahibi olabileceklerini açıkladı.
Hükümet, bu kapsamda Çinli otomobil üreticisi Chery ile bir anlaşma yaparken, ilk araçlar da bantlardan inmeye başladı. Devrimin giderek olgunlaşmaya başladığını savunan Chavez, Venezuela halkına kaliteli, iyi görünümlü ve ucuz otomobiller sunacaklarını söyleyerek “Bu sadece sosyalizm ile mümkün olabilir” dedi. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Ricardo Menendez ise “Bu araçları kapitalist pazarın yarısının yarısı fiyatlara satacağız” ifadesini kullandı.
Geçen ayın sonlarında 200 milyon dolarlık yatırımla kurulan fabrikada, Chery’nin ülkemizde de satılan A1 ve A3 modellerinin montajı yapılacak. “Dayanışma ruhuna uygun fiyatlar” ile satışına başlanan küçük A1 20 bin dolar, A3 Sedan ise 28 bin dolar civarında etikete sahip. Bununla birlikte fabrikada üretilen araçların model adları, bizzat Chavez tarafından konuldu. A1, bundan böyle Venezuela’da “Arauca”, A3 ise “Orinoco” adlarıyla satılacak. Her iki isim de, Kolombiya ve Venezuela’daki iki nehrin adı. Arauca Kolombiya’dan doğup, Venezuela’daki Orinoco’ya akıyor…

Bunları da beğenebilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz