InfinitiInfiniti

Dacia Duster Pikes Peak’te yarışacak

Dacia Duster, 26 Haziran’da zorlu Pikes Pike tırmanma yarışında yer alacak.

Satışa sunulduğu 2010 yılı ortasından bu yana toplam 127.000 adetlik satışa ulaşan Dacia Duster, çok özel bir versiyonla dünyanın en ünlü, en zorlu ve en tanınmış tırmanma yarışı olan Pikes Peak International Hill Climb’da mücadele edecek. Otomobilin pilot koltuğuna ise Trophée Andros’ta üç kez şampiyon olan Jean-Philippe Dayraut oturacak. Bu yarış için özel olarak hazırlanan 850 HP gücündeki prototipe Dacia Duster No Limit adı verildi.

Renault Sport Technologie’nin desteğiyle Tork Engineering (tasarım, üretim, montaj, geliştirme) ve Sodemo (motor) ekipleri tarafından sipariş üzerine hazırlanan Dacia Duster No Limit, yarışmanın  “Unlimited” kategorisinin teknik şartnamesine uygun bir araç. Bu kategoride güç veya silindir hacmi sınırlaması yok, ağırlık serbest, lastikler serbest, aktarma tipi serbest, aerodinamik yapı serbest.

Otomobilde 3.8 litre V6 silindirli, silindir başına 4 supaplı çift-turbo benzinli motor bulunuyor. 7000 d/d’de 850 HP güç üreten motorun maksimum torku 5000 d/d’de 900 Nm. SADEV 6 ileri sekansiyel vites kutusuna sahip olan Dacia Duster No Limit’te SADEV ön diferansiyele yer verilmiş. Otomobilin uzunluğu 4450 mm, genişliği 1900 mm, ön ve arka iz genişliği 1690 mm, dingil mesafesi ise 2500 mm. Ağırlık ise şaşırtıcı 950 kg.

KAYNAK: www.otomobil.com.tr

İlginizi Çekebilir