AudiAudi

e-otodergi iPad’de

Temmuz 2008’de yayına giren Türkiye’nin ilk elektronik otomobil dergisi e-otodergi, 3’üncü yaşını kutladığı 37’nci sayısıyla birlikte iPad’deki yerini aldı.

 

Temmuz 2008’de, sadece basılı otomobil dergilerinin var olduğu ve parayla satıldığı bir ortamda, Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti. şirketimize ait e-otodergi adlı markamızla Türkiye’nin ilk elektronik otomobil dergisini yayınlamaya başladık. e-otodergi, o gün aynı zamanda Türkiye’nin ilk ücretsiz otomobil dergisi unvanını da almıştı. e-otodergi, geride bıraktığımız üç yıllık süreçte 30.000’in üzerinde abonesi ve aylık 70.000’in üzerinde okuyucusuyla Türk otomobil dergiciliğinin tepe noktasında yer almayı başardı. Yarattığımız format o kadar başarılıydı ki, taklitlerimiz bile yayınlanmaya başladı. Yeni bir söylem oluşturamayan bazı yayıncılar ilk editör yazımızı bile taklit ettiler. Ancak e-otodergi, gerek içeriği gerekse sayfa tasarımıyla hep önde olmayı sürdürdü. Otomobil dergiciliğinde birçok ilke imza atan e-otodergi, her ay yayınladığı videolu test ölçümleriyle de farkını ortaya koymaya devam ediyor.

 

Yine bir ilk

 

Öte yandan; teknolojinin her geçen gün geliştiği, sürekli yeni yayın format ve platformların çıktığı günümüzde, e-otodergi de yeni trendleri yakalamak durumunda. Ve e-otodergi, 3’üncü yaşını kutladığı Temmuz 2011 sayısıyla birlikte, tablet bilgisayar ortamına da adım atıyor. Her an tüm sayılarımıza ulaşılabilecek olan iPad uygulamamız “e-otodergi” adıyla iPad’de ve yine ücretsiz bir biçimde yer almaya başladı. Ve böylece bir ilke daha imza atmış oluyoruz: Türkiye’de kendi iPad uygulaması bulunan ilk otomobil dergisi.

 

e-otodergi App Store’da

 

Uygulamamızın kullanımı çok kolay: App Store’daki ücretsiz e-otodergi uygulamasını iPad’inize indirdikten sonra e-otodergi ikonuna tıklamanız yeterli. Tüm sayılarımızın kapakları, tarihleriyle birlikte ekranınıza gelecek ve istediğiniz sayıyı kısa sürede iPad’inize indirip yatay formatta okuyabileceksiniz. Sayfaları çevirmek için, sayfanın sağ ve sol kenarlarındaki şeffaf oklara tıklayabilir ya da parmağınızı sayfanın üstünde sağdan sola ya da soldan sağa doğru gezdirebilirsiniz. Ayrıca sayfanın üst kısmındaki mönü çubuğunu da kullanabilir, sayfalar arasında hızlı geçiş sağlayabilirsiniz. Tüm sayılarımızın kapaklarının yer aldığı ana sayfaya dönmek içinse üst mönü çubuğunun sağ köşesindeki “Bitti” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Gelecek neredeyse e-otodergi orada olacak

 

e-otodergi, üç yıldır yayında olduğu bilgisayar ekranlarındaki yayınına da devam ediyor. iPad’le giriş yaptığımız tablet bilgisayar ortamına, öne çıkacak diğer ürünler için geliştireceğimiz yeni uygulamalarla devam edeceğiz. Şunu da belirtelim ki, e-otodergi, şirketimizin hızlı karar alma ve uygulama gücü sayesinde, tüm gelişmeleri yakından takip ederek, yayıncılığın geleceği neredeyse orada olmaya devam edecek.

 

KAYNAK: www.otomobil.com.tr

İlginizi Çekebilir