ToyotaToyota

e-otodergi Temmuz 2011 sayısı yayında

e-otodergi`nin merakla beklenen Temmuz 2011 sayısı yayında!

 

Haziran 2011 sayısı en az 71.019 kişi tarafından indirilen Türkiye’nin ilk ücretsiz elektronik otomobil dergisi e-otodergi’nin Temmuz 2011 tarihli 37’nci sayısı, her zamanki gibi www.e-otodergi.com adresinde ücretsiz olarak yayına girdi. Türkiye’nin en çok okunan otomobil dergisi olan e-otodergi bu sayıyla birlikte yayın hayatında 3 yılı geride bırakmış oluyor. Bu özel sayıda 2 sürpriz var. İlki e-otodergi’nin artık iPad’de olması.Uygulamamızın kullanımı çok kolay: Apple Store’daki ücretsiz e-otodergi iPad uygulamasını indirdikten sonra e-otodergi ikonuna tıklamak yeterli. İkinci sürpriz ise yaş gününe özel test:


Aston Martin V8 Vantage S Coupe

 

e-otodergi Temmuz 2011 sayısının kapak konusu 3. yaş günü sayısına özel bir otomobil: Aston Martin V8 Vantage S Coupe.  294.000 Euro’luk bu çok özel otomobilin Türkiye şartlarında yapılan gerçek yol testini videolu olarak bulabilirsiniz.

Bu sayının diğer videolu testi ise Mercedes-Benz SLK 200 BlueEfficincy. Dergide bunlar dışında Audi Q5 Hybrid quattro’nun ilk sürüşünü, otomatik şanzımanlı Opel Corsa 1.4 16V’nin ve VW Polo 1.2 70 HP’nin sürüş izlenimleri mevcut.


Aile tipi karşılaştırma


e-otodergi’nin 37. sayısında ayrıca üç farklı sınıftan aile otomobilinin magazinsel (Opel Meriva, Ford C-Max, Peugeot 508 SW) bir karşılaştırması da yer alıyor.

Mayıs ayının kazananları kimler? 

Deneyimli ekonomi yazarı İsa Demir imzalı Mayıs 2011 binek otomobil satışları haberi de e-otodergi’nin Temmuz sayısında yer alan haberler arasında. Okuyucularımızdan gelen istek doğrultusunda, satış haberimizde artık A ve F segmentlerine de yer veriyoruz.

Karbondioksit emisyon değerleri tablosu ilgi görüyor 

 

Türkiye’nin en çevreci otomobil dergisi e-otodergi olarak ilk kez Ağustos sayımızda yayınladığımız “otomobillerin karbondioksit emisyon değerleri tablosu”na her ay yer veriyoruz. Tablonun detaylı anlatımının ardından, artık her sayıda test edilen tüm otomobillerin teknik tablolarının alt kısmında, emisyon tablosuna göre ait oldukları sınıf yer alıyor. Bu sayede o otomobilin ve dolayısıyla da o otomobilin üreticisinin, çevreye ne kadar duyarlı olduğunu vurgulamış oluyoruz. Bu da okuyucularımızın araç satın almadan önce bilgilenmeleri ve çevre bilinciyle hareket edebilmeleri adına önemli diye düşünüyoruz. Bu konu hakkında okuyucularımızdan gelen destek ve beğeni e-postaları, çok yararlı bir iş yaptığımızı ortaya koyuyor.

 

Motorsporları haberleri 

 

e-otodergi Motorsporları ve Fotoğraf Editörü Gürkan Çağlar tarafından hazırlanan motorsporları sayfalarında bu ay F1 Kanada GP’si, F1 Avrupa GP’si, İngiltere Moto GP’si, Hollanda Moto GP’s ve ERC Boğaziçi Rallisi haberleri yer alıyor.

e-otodergi’nin yeni sayısını ücretsiz olarak direkt BURADAN indirebilir veya www.e-otodergi.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

e-otodergi'nin Ağustos 2011 tarihli 38. sayısı 5 Ağustos’ta yayında olacak.

 

KAYNAK: www.otomobil.com.tr

İlginizi Çekebilir