BMWBMW

Fuarın en pahalı 13 modeli

Fuarda sergilenecek 13 süper lüks otomobilden en ucuzunun fiyatı 250 bin Euro`dan başlıyor.

 

FİYATI: 880 BİN EURO

 

Bu yıl 13'üncü kez kapılarını ziyaretçilere açacak Autoshow fuarında sergilenecek en pahalı otomobil 880 bin Euro'luk fiyatıyla Rolls Royce Phantom Coupe olacak. Paris fuarında sergilendikten sonra ilk kez Autoshow'da Türk otomobilseverlerin karşısına çıkacak araç, 453 beygir gücünde 12 silindirli 6.75 litrelik bir motora sahip. Bu yeni araç, Phantom ailesinin Phantom, Phantom Extended Wheelbase ve Phantom Drophead'den sonra son üyesi. İki kapalı, 4 kişilik bu coupe model, Phantom'um sedan modelinden daha kısa tasarlanmış.

 

 

Bentley Mulsanne

 

FİYATI: 622 BİN EURO

 

Bentley Motors, İstanbul Auto Show’da yeni amiral gemisi Bentley Mulsanne ve tarihinin ‘en hızlı ve en güçlü’ modeli olan Continental Supersports Convertible’ı sergileyerek otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak. Baştan aşağı Crewe kentinde tasarlanan ve oluşturulan yeni Mulsanne; Bentley’e geliştirilmiş performans, benzersiz iç mekan lüksü ve araç üretim becerileri katarak, markanın yeni bir amiral gemisini temsil ediyor. Mulsanne adının dönüşü, Bentley’in sportif mirası ile birlikte güç ve hız tutkusunu vurguluyor. Adını uzun Le Mans 24 yarışlarındaki ünlü Mulsanne dönemecinden alan Mulsanne de bulunan V8 ikiz turboşarjlı motor 505 beygir güç ortaya çıkarırken, en yüksek torku (1020 Nm) 1800 devir/dakikadan da erken zamanda sağlıyor. Yeni Mulsane'nin başlangıç fiyatı 558 bin Euro'dan başlarken fuarda sergilenecek modelin fiyatı ise tam 622 bin Euro.

 

 

Ferrari 599 GTO

 

FİYATI: 599 bin Euro

 

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin gelmiş geçmiş en hızlı yol otomobili olarak dikkatleri üzerine çeken Ferrari 599 GTO modeli, Avrupa kıtasında ilk kez 2010 İstanbul Autoshow’da sergilenecek. Tüm dünya için sadece 599 adet üretilecek olmasıyla dikkat çeken Ferrari 599 GTO için Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, sadece bir araç için 599 bin Euro’dan başlayan fiyatla Türkiye’de de sipariş almaya başlamıştı. 670 beygirlik  V12 motora sahip Ferrari 599 GTO, 335 kilometrenin üstünde ulaştığı son hız değerinin yanı sıra 0'dan 100 kilometreye sadece 3.3 saniyede çıkıyor.

 

 

Bentley Supersports Convertible

 

FİYATI: 560 BİN EURO

 

621 beygir gücünde, ikiz turboşarjlı W12 motorla donatılmış yeni Supersports Convertible, şimdiye kadar üretilmiş ‘en hızlı ve en güçlü’ Bentley modeli olma özelliğine sahip. Kaslı yapısıyla dikkat çeken, dört kişilik Supersports, tasarımı ve işçiliği ile safkan bir Bentley modelini temsil ediyor. Yeni Supersports Convertible dâhil olmak üzere Continental model serisinin tüm modelleri, artık hem benzinle hem E85 biyo-etanol ya da ikisinin kombinasyonuyla çalışabiliyor. Bentley Supersports’un geliştirilmesinin ardında yatan fikir, Continental GT’den daha düşük ağırlığa sahip bir Bentley yaratmaktan çıkmış. Böylece, Continental Supersports Convertible, 0-100 kilometre hızlanmasını sadece 3.9 saniyede tamamlarken, 325 kilometre saatlik azami hıza ulaşarak ‘Dünyanın en hızlı dört kişilik convertible otomobili’ olma ayrıcalığını taşıyor. Aracın Türkiye fiyatı ise 540 bin Euro.

 

 

Rolls Royce Ghost

 

FİYATI: 545 BİN EURO

 

İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls Royce'un en yeni modeli olan Ghost, Autoshow fuarı ile birlikte ilk kez Türk tüketicisinin karşısına çıkacak. BMW 7 serisi ile aynı plartformu paylaşan araç, ağabeyi Phantom'u andıran çizgileriyle dikkat çekiyor. 5.4 metre uzunluğundaki Ghost, çelik destekli gövde tarafından çevrelenirken oldukça lüks bir tasarıma sahip iç mekan aracın bulunduğu segmenti başarılı bir şekilde temsil ediyor. Rolls-Royce Ghost'un Türkiye'de satış fiyatı 540 bin Euro olarak belirlendi.

 

 

 

Aston Martin modelleri

 

 

FİYATLARI: 250 BİN İLA 430 BİN EURO ARASI

 

JAMES Bond'un otomobili olarak bilinen ünlü İngiliz Aston Martin, ilk kez Autoshow fuarındaki yerini alıyor. Borusan Otomotiv'in distribütörlüğünü üstlendiği Aston Martin, fuarda fiyatları 250 bin ila 430 bin Euro arasında değişen V8 Vantage Coupe, V8 Vantage Roadster, DB9 Coupe, DBS Coupe ve Rapide modelleriyle yer alacak. Aston Martin standının en ilgi çekecek otomobili ise Rapide olacak. Markanın dört kapılı spor otomobil konsepti çerçevesinde geliştirdiği Rapide spor otomobil ruhunu korumayı başarıyor. Aston Martin standından diğer bir ilgi çekecek model ise DBS Coupe Carbon Black Edition. Bu model markanın yarış kökleri ile teknoloji, lüks ve el işçiliğini birleştirdiği, 510 beygirlik gücüyle markanın modelleri arasındaki en güçlü motora sahip otomobili özelliğine de sahip. Aston Martin standında göreceğiniz diğer bir model ise DB9 Coupe. GT seviyesinde konfor ve sürüş keyfi sunan DB9, ürün gamındaki en tecrübeli Aston Martin modeli. Standın diğer yıldızları ise V8 Vantage Coupe ve V8 Vantage Roadster.

 

 

 

Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera

 

FİYATI: 450 BİN EURO

 

Doğuş Otomotiv'in bünyesindeki bir diğer süper spor otomobil markası Lamborghini de, Autoshow fuarında 'Gallardo LP 570 4 Superleggera’yı ilk kez Türk otomobilseverlerle buluşturuyor. Gallardo LP 570-4 Superleggera, Lamborghini model yelpazesi içindeki ‘en hafif yol otomobili olma’ özelliği ile öne çıkıyor. Gallardo LP 570-4'ün üretiminde yoğun olarak karbon fiber kullanan Lamborghini bu model ile hafif otomobil teknolojisinde geldiği son noktayı da kanıtlıyor. Gallardo LP 570-4 Superleggera’da LP, “longitudinale posteriore” terimini temsil ediyor ve her Lamborghini motorunda olduğu gibi sürücünün arkasına uzunlamasına yerleştirilmiş V10 motorunun konumlandırmasını simgeliyor. 570 rakamı beygir cinsinden güç çıkışını belirtirken, güç ağırlık oranı beygir gücü başına sadece 2.35 kilogramla nefes kesen bir performansı garanti ediyor. Araç 0'dan 100 kilometreye hızlanmasını 3.4 saniyede tamamlarken, 200 kilometreye sadece 10.2 saniyede ulaşıyor ve 325 kilometre maksimum hıza erişiyor. Gallardo LP 570-4 Superleggera’nın fiyatı 450 bin Euro.

 

Mercedes SLS AMG

 

FİYATI: 400 BİN EURO

 

1950’li yılların efsanevi martı kanat Mercedes-Benz 300 SL modelinin günümüzde yeniden yorumlanması ile ortaya çıkan Mercedes-Benz SLS de Autoshow'un öne çıkan modelleri arasında yer alıyor. Mercedes-Benz ve AMG mühendislerinin ortak çalışmaları ile geliştirilen yeni SLS AMG modeli, açık durumda martı kanatlarını andıran kapıları, dış ve iç bükey yüzeylerin dinamik geçişleri ile çekici bir tasarım sergiliyor. Mercedes-Benz SLS AMG, dışında olduğu kadar iç görünümünde de sportif bir tasarım sunuyor. Araçta 6.3 litrelik V8 silindirli AMG motor, 571 beygir güç 650 Nm tork üretiyor. SLS AMG bu sayede 0’dan 100 km/s hıza 3.8 saniyede ulaşıyor ve saatte 317 km hız yapabiliyor. Bunun yanısıra, verim arttırıcı önlemlerin sistematik olarak uygulanmasıyla SLS AMG'nin yakıt tüketimi, 100 kilometrede 13 litre benzin ile sınırlı kalıyor. SLS AMG'nin fiyatı yaklaşık 400 bin Euro.

 

 

Maserati GranCabrio

 

FİYATI: 300 BİN EURO

 

Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, 266 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip Maserati’nin dört koltuklu ve katlanabilir tavanlı yeni modeli Maserati GranCabrio’yu fuarda sergileyecek. FerMas, 4.7 litre silindir hacimli 440 beygirlik V8 motorlu ve lüks sınıfın en yeni cabrio modeli olarak ön plana çıkan Maserati GranCabrio’yu Haziran ayından itibaren müşterilerine teslim etmeye başlayacak.

 

Kaynak: otomobilhaberleri.net

İlginizi Çekebilir