Otomobil Haberleri ve Araba Modelleri

AudiAudi

Honda 962 bin aracı geri çağırdı

Japon üretici Honda, küresel çapta 962 bin aracı geri çağırıyor. Honda tarafından yapılan açıklamada Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika’da Honda Jazz(Fit), CR-V ve City (Fit Aria) modellerinden oluşan 936 bin aracı geri çağıracağını bildirdi.

0 16

Sürücü tarafındaki elektrikli cam kumanda düğmesinin hatalı olması nedeniyle Japonya’da 216 bin 193, Çin’de 255 bin 766, Asya’da 297 bin ve Kuzey Amerika’da 103 bin aracın çağrılacağı belirtildi. Bu araçların, 2005-2007 yılları arasında üretilmiş araçlar olduğu da ifade edildi. Söz konusu arızanın, büyük bir tehlike arzetmediği, bugüne kadar yaralanmayla sonuçlanan herhangi bir olay olmadığı belirtilen açıklamada, en kötü senaryoda, düğmenin plastiğinin eriyebileceği ve alev alabileceği kaydedildi. Honda’nın, ayrıca motor kontrol ünitesindeki programlama sorunları nedeniyle CR-Z modeli 26 bin aracı daha geri çağracağı ifade edildi.

‘Türkiye kapsamda değil!’
Görüşlerine başvurduğumuz Honda Türkiye yetkilileri de, kendilerine ülkemizde satılan araçlarla ilgili herhangi bir uyarı gelmediğini kaydetti. Çağırılan araçlar arasında Türkiye’de montajı yapılmış City Sedan modellerinin de olduğunu hatırlatan Honda Türkiye yetkilileri, buna karşılık çağırmaya konu olan araçların Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya gibi ülkelerde satıldığını bildirdi.

Bunları da beğenebilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz