InfinitiInfiniti

Infiniti, İngiltere`de yeni bir lüks otomobil üretecek

Hong Kong merkezli firmanın kısa süre içerisinde İngiltere`de Nissan`ın üretim tesislerinde kendi lüks modelini hazırlayacak.

Dün yayımladığımız bir haberimizde Infiniti'nin modellerinde yeni isimlendirme sistemine gittiğinin bilgisini vermiştik. Nissan'ın bünyesi altında bulunan ve lüks otomobiller hazırlayan firmaya dair haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Mercedes'in A serisi, BMW'nin 1 Serisi, Volvo'nun V30 ve Audi'nin A3 modeline rakip olarak bir otomobil hazırlandığı belirtildi. Nissan'ın Qashqai modeli ile aynı tesiste (İngiltere'de) üretimin gerçekleşeceği otomobilin model adı şu an için gizli tutuluyor. 

Hazırlanacak bu otomobilin segmenti ve sınıfındaki diğer araçlar düşünüldüğünde gençlere yönelik olacağı üzerinde duruluyorç. Lüks araca dair önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkan detayları haber yaparak sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Infiniti'nin İngiltere'deki tesiste üretilecek yeni model için böyle bir adım atması gayet güzel. Bu durum özellikle de İngiltere pazarına yeni bir otomobilin çıkacağı anlamına da geliyor. Sonuçları hep beraber göreceğiz. 

 

İlginizi Çekebilir