SubaruSubaru

Makyajlı Peugeot 308 satışa sunuldu

Makyajlı Peugeot 308; üç benzinli, iki dizel motor seçeneği, manuel, otomatik ve Auto6R şanzımanlar ve 38.500 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıktı.

İlk kez Yunanistan’ın Rodos Adası’nda kullanıp e-otodergi Haziran sayısında ilk sürüş haberini yayınladığımız makyajlı Peugeot 308, 38.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Otomobilde tümü Euro 5 normlarını karşılayan üç benzinli ve iki dizel motor seçeneği bulunuyor. Bunlar 1.6 VTi 120 HP (manuel ve otomatik), 1.6 THP 156 HP (manuel ve otomatik) ve 1.6 THP 200 HP (manuel GTi), 1.6 HDi FAP 92 HP (manuel) ve 1.6 e-HDi FAP 112 HP (manuel ve Auto6R).

Makyajlı Peugeot 308, Access ve Active olmak üzere iki donanım seviyesiyle yollara çıktı. Access donanım seviyesinde: ESP, yokuşta geri kaymayı önleyici sistem Hill Holder, ABS, elektronik fren gücü dağıtım sistemi EBD, acil fren yardım sistemi AFU, sürücü ve yolcu ön ve yan havayastıkları, hız sabitleme ve sınırlandırma sistemi cruise control, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı, elektro-hidrolik takviyeli direksiyon, klima, direksiyondan kumanda kollu Radyo CD MP3, ön sis farları ve Energy Saver düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler standart olarak yer alıyor. Bluetooth handsfree telefon kiti, USB bağlantısı, hazneli ön kol dayama bölümünden oluşan WIP bluetooth Paketi, 16 inç’lik alüminyum jantlar ile arka park yardım sistemi ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Active donanım seviyesinde ise, Access donanım seviyesinde yer alan ekipmanlara ek olarak ön ve arka yolcular için perde havayastıkları, LED gündüz farları, ön ve arka park yardım sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi, 16 inç’lik alüminyum jantlar, bluetooth handsfree telefon kiti, USB bağlantısı otomatik yanan farlar, follow me home refakatçi aydınlatma sistemi, yağmur sensörü, hazneli ön ve arka kol dayama, otomatik klima standart olarak yer alıyor. Çift xenon viraj yönlendirmeli farlar ve far yıkama sisteminden oluşan xenon paketi ise tek opsiyon olarak sunuluyor.

KAYNAK: www.otomobil.com.tr
İlginizi Çekebilir