Sampa Otomotiv, Yerli Otomobilin Yedek Parça Üretimine Talip!

Sampa Otomotiv yerli otomobile yedek parça desteği verebileceğini açıkladı.

Sampa Otomotiv yerli otomobile yedek parça desteği verebileceğini açıkladı.

Sampa Otomotiv Türkiye’de Birinci, Dünyada 3 Üçüncü

Konuyla ilgili açıklama Sampa Otomotiv’in genel müdürlüğünü yapmakta olan Bülent Üstündağ’dan geldi. Üstündağ yerli otomobil projesinde yer alan 5 isminde güzide firmalar olduğunun altını çizerek, 3 firma ile işbirliği halinde olduklarını aktardı.

Sampa Otomotiv, Avrupa ve Amerika merkezli birçok araba markasına yedek parça üretimi yapıyor. Türkiye’de üretilen yedek parçalar 116 farklı ülkeye ihraç ediliyor. Sampa faaliyetlerini ise Samsun merkezli olarak yürütüyor. Firmanın üretim bantlarından 30 binden fazla ürün çıkıyor. Yedek parça üretiminde Türkiye’nin birincisi, dünyanın üçüncüsü olarak gösteriliyor.

Yedek Parça Üretimiyle Destek Verebileceğini Açıkladı

Samsun merkezli yedek parça üreticisi şimdi de terli otomobil üretimine destek vermek istiyor. Bu kapsamda üretim ardından yedek parçayı üretmeye gönüllü olduğunu duyuran Sampa, yerli üretime yerli parça desteği sloganıyla yola çıkacağa benziyor.

Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin genel müdürlüğünü yapmakta olan Bülent Üstündağ projenin önemine işaret ederek, yerli otomobilin projelendirilmesinden mutlu olduklarını aktardı. Projenin kendileri ve Türkiye için önemli olduğunun altını çizdi. Yerli ve milli tüm projelerde yer almak istediklerini söyleyerek, “Türkiye kendi otomobilini üretecek kapasite ve güce sahip bir ülke” dedi. Projenin sanayiden teknolojiye, sosyal yapıdan küresel ticarete kadar farklı alanları olumlu etkileyeceğini ifade eden Üstündağ, “Yerli ve milli aracımızı üretmenin zamanı çoktan gelmişti. Projenin hayata geçirilmesini ve üretimin başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir