TeslaTesla

Tesla ve Gersan Elektrik İşbirliği Anlaşmasını İmzaladı

Tesla, Türkiye pazarına giriş yapma çabalarına bir yenisini daha ekledi. Elektrikli otomobil devinin yeni adımı SuperCharger şarj istasyonlarına yönelik oldu.

Tesla, Türkiye pazarına giriş yapma çabalarına bir yenisini daha ekledi. Elektrikli otomobil devinin yeni adımı SuperCharger şarj istasyonlarına yönelik oldu.

Tesla Türkiye Ataklarına Yenisini Ekledi

Elektrikli araçta dünya devi Tesla, Türkiye’yi mercek altına aldı. Elektrikli otomobil satışlarına başlamadan şarj istasyonu konusunda girişim yapan şirket, SuperCharger adlı şarj istasyonlarının yurt içindeki kurulumunu yapacak olan şirket hazırlıklarına başladı. Tesla bu konuda Türkiye’de faaliyet gösteren bir firmayla iş birliği yapmaya karar verdi.  taraflar iş birliği görüşmeleri kapsamında masadan anlaşarak kalktı. Konuyla ilgili açıklama Türk firmadan geldi.

Gersan Elektrik KAP’a Bilgi Verdi

Gersan Elektrik, Tesla ile yaptığı anlaşma hakkındaki açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada, Gersan Elektrik ile Tesla’nın söz konusu anlaşmayı imzaladığı ifade edildi. Gersan, “Tesla Motors ile şirketimiz arasında bir iş birliği anlaşması imzalandı. Sözleşme AC/DC elektrikli araç şarj istasyonlarının üretimi ve montajını kapsıyor. Bu çalışmaların yapılması halinde iki şirket, bu sözleşme dahilinde ticari ilişkiyi değerlendirecek” ifadelerini kullanarak, işbirliği anlaşmasının imzalandığını duyurdu.

Türkiye Ziyareti Çok Konuşulmuştu

Tesla’nın patronu Elon Musk geçtiğimiz ay Türkiye’yi ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmüştü. Musk Türkiye ziyaretinde Anıt Kabir’e de çıkmış, burada bol bol fotoğraf çektirmiş; fotoğrafları ise sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

Elektrikli Otomobil Satışlarına İstanbul’dan Başlayacak

Elon Musk’ın üst düzey yöneticiliğini yaptığı şirketin Türkiye’deki ilk yatırımı ise geçen yılın başında hayata geçmişti. Elektrikli otomobil devinin şimdiki hedefi ise Türkiye’de elektrikli araç pazarına giriş yapmak ve ürettiği araçları İstanbul’da satışa sunmak olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir