Trafik Sigortası Tavan Fiyat Açıklaması!

Trafik sigortasında tavan fiyat kalkacak mı kalkmayacak mı gündemdeki yerini koruyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı 2018’e dair bazı sinyaller verdi.

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması kalkacak mı kalkmayacak mı gündemdeki yerini koruyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı 2018’e dair bazı sinyaller verdi.

Trafik Sigortası Tavan Fiyat 2018’de Kalkabilir

Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre trafik sigortasında uygulanmakta olan tavan fiyat önümüzdeki yıldan itibaren kalkabilir.

Grup Başkanı Haluk Dinçer’in sektör ile ilgili yaptığı açıklamada, 2017 yılında sigortacılık sektörünün yüzde 5’lik büyüme oranını yakalayacağına dikkat çekildi. Açıklamasında trafik sigortası tavan fiyatlarına değinen Dinçer, “serbest piyasadan yana olduklarını, konuyla alakalı şikayetlerin gündeme taşındığını, şikayetler ardından hükümetin önemli bir adım atarak harekete geçtiğini dile getirdi. Sigortacılık sektörünün dengeye geldiğine işaret ederek, “Trafik sigortasındaki tavan fiyat uygulamasının sona ereceğini tahmin ediyoruz. Uygulamanın ne zaman kaldırılacağına yönelik net bir tarih olmasa da bu yılın sonuna kadar sonlandırılabilir. Veya önümüzdeki yıl itibariyle sona erdirilebilir” dedi.
Sabancı Holding Sigorta Grup Başkanı sigortacılık sektörünün büyüme hızının yüksek olduğunu belirterek, “Sektör 2017 yılında genel büyümeden yaklaşık yüzde 50 fazla bir büyüme kaydetti. Sektörün büyüme hızı iki haneli olarak devam etti. Beklentimiz önümüzdeki 10 yıllık zaman diliminde de aynı hızın devam etmesi yönünde” ifadelerini kullandı.

4 Araçtan Biri Kaskolu

Dinçer açıklamasında trafik sigortası yaptırmanın zorunlu olduğunun altını çizerek, sigortalı araç sayısının toplamın yüzde 85 ile 90 aralığında seyrettiğini söyledi. Kaskolu araç sayısınınsa toplamın yüzde 25’i olduğunu aktardı. Buna göre yurt genelinde her 4 aracın bir tanesinin kaskolu oluğunu sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir