VolkswagenVolkswagen

Volkswagen Düşük Fiyat Segmenti! 5 Bin Avroya Araba

Volkswagen iki model ile Asya pazarını hedef alan bir girişime başlamak üzere! Düşük fiyat segmenti dahilinde üretilecek araçların fiyatları ise 5 bin avrodan başlayacak 10 bin avroya kadar yükselecek.

Volkswagen iki model ile Asya pazarını hedef alan bir girişime başlamak üzere! Düşük fiyat segmenti dahilinde üretilecek araçların fiyatları ise 5 bin avrodan başlayacak 10 bin avroya kadar yükselecek

Düşük Fiyat Segmenti İçin İlk Tarih 2020

Volkswagen 5 bin ile 10 bin avro arasında olacak iki yeni model üzerinde çalışmaya başladı. Bilindiği gibi Volkswagen’in düşük fiyat segmenti dahilinde bir model üretimi yok. Fakat otomobil devi Tata’yla ortak girişimi sonlandırmasına rağmen düşük fiyat segmentine giriş yapmakta kararlı görünüyor. Alman basınında çıkan bir habere göre Volkswagen yeni iki modelinde önceliği Asya ülkelerine vermeyi planlıyor. Yine haberdeki bilgilere göre düşük fiyat segmenti kapsamında üretilecek iki yeni model 2020 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.

Volkswagen tarafından üretilecek araçların Hindistan pazarına 5 bin avrodan giriş yapacağı ifade edilirken, Çin’deki fiyatların 8 ile 10 avro civarında olacağı kaydedildi. Söz konusu araçlar Skoda grubu bantlarından çıkabilir denildi. Bunların yanı sıra düşük fiyat segmenti dahilinde üretilecek araçların yeni bir marka olarak piyasaya sürüleceği de haberde yer aldı.

Alman otomobil devi bu kapsamında Skoda ile işbirliği halinde olacak. Üretimden beklenen adet ise yıllık bazda 400 ile 500 bin arasında değişebilir. Otomobil devi pazarda, ilk etapta Asya ülkelerini hedeflese de ilerleyen dönemlerdi farklı bölgelere de kayabilir.

Konu hakkında ilk açıklamayı yapan Skoda markasının üst düzey yöneticisi tedarikçiler ile ilk görüşmenin yapıldığını, detaylandırma çalışmalarının devam ettiğin, kararın sonuçlar ardından verileceğini aktardı. Çin’deki ortağın ise FAW olacağını ifade etti. Volkswagen ise sessizliğini halen koruyor.

İlginizi Çekebilir