Yaşlanan Koleos’a gençlik aşısı yapıldı

Renault SUV modeli Koleos’un yaşlanmaya başlayan tasarımın yaptığı makyajla tazeledi. Modelin satışına bu yılın ilerleyen zamanlarında başlanacak.

Renault’nun SUV sınıfındaki tek temsilcisi Koleos 2008 yılında tanıtılmasının ardından çok yüksek satış adetlerine ulaşamadı. Her ne kadar  aracın altyapısının ve arazi kabiliyetlerinin başarılı olması için gerekli olduğu düşünülse de başta tasarım olmak üzere konfor donanımındaki eksikler de tüketicilerin ilgisini yitirmesine neden oldu. Ancak firma hatasını anladı ve Koleos’un özellikle yüzünde ve iç mekanında birtakım iyileştirmelere gitti.

Best Waxing Salon

Maskyaj operasyonuna tabi tutulan araç artık daha dinamik bir yüze sahip. Bir miktar kardeş firma Nissan’ı andıran LED destekli bir yüze kavuşan Koleos daha sert ve karakterli çizgilerle buluşurken arka kısımda çok küçük dokunuşlara tabi tutulmuş. Öndeki değişim hemen fark edilirken arkadakini anlamak için çok dikkatli bakmak lazım.
İç mekanda da bir takım iyileştirmelerin yapıldığı araçta artık daha fazla konfor sunulması için döşeme ve koltuklar elden geçirilirken iç mekan aydınlatması da değiştirilmiş. Göstergeler de değişikliğe gidilen araçta genel anlamda kalite ve donanımlar artırılmış.

Ülkeye göre 150 veya 175 HP güç üreten 2.0 dCi motorla satışa sunulacak olan Koleos aynı zamanda bir de 170 HP güç üreten 2.0 litrelik benzinli güç ünitesine sahip olacak. CO2 salınımlarının düşürüldüğü araçta ayrıca güvenlik elemanlarının sayısı da artırılmış.
Bu yılın ilerleyen zamanlarında satışa sunulacak olan aracın fiyatlandırmasında ise önemli bir değişiklik olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir