Otomobil Haberleri ve Araba Modelleri

HyundaiHyundai

Yeni Defender’ı Otokar mı üretecek?

Yeni Defender’ı yine Koç Holding şirketlerinden Otokar’ın üretebileceği konuşulurken, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Fuarda tanıtılan tamamen konsept bir araç. Yeni Defender’ın üretilip üretilmeyeceğini net olarak bilmiyoruz. Şu an bize söylenen bir durum sözkonusu değil. Ama ilerde böyle bir proje önümüze gelirse tabiki üretiriz

0 21

Hintli Tata’nın bünyesine giren İngiliz Land Rover’ın 1940’lı yıllardan günümüze kadar bazı değişimlerle üretmeye devam ettiği efsanevi ‘Defender’ modelinin tarihe karışması beklenirken, Frankfurt fuarında yeniden ortaya çıktı. Ağırlıklı olarak askeri amaçlı olarak Otokar tarafından Türkiye’de üretilen Defender’ın ‘DC 100’ adı verilen iki yeni konsepti fuarda dünyaya tanıtıldı. Böylece Land Rover’ın gerek güvenlik standartları gerek motorların çevre normlarına uygun olmaması nedeniyle üretimine son vermesi beklenen ‘Defender’ modelini kolay kolay gözden çıkartmayacağı da ortaya çıkmış oldu.

Land Rover, kendisi için 4×4 sınıfının yaratıcılarından olan Defender’ı tamamen günümüz koşullarında geliştirip 2015 yılında üretimine başlamayı düşünüyor. Bu noktada yeni Defender’ı yine Koç Holding şirketlerinden Otokar’ın üretebileceği konuşulurken, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Fuarda tanıtılan tamamen konsept bir araç. Yeni Defender’ın üretilip üretilmeyeceğini net olarak bilmiyoruz. Şu an bize söylenen bir durum sözkonusu değil. Ama ilerde böyle bir proje önümüze gelirse tabiki üretiriz. Sonuçta biz uzun yıllardır bu aracı üretiyoruz” dedi.

Bunları da beğenebilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz