HondaHonda

Yeni Honda Civic Type R İddialı Bir Giriş Yaptı

Yeni Honda Civic Type R olağan üstü tasarımı ve yüksek performansıyla göz doldurmayı başardı. Özellikle gençlerin favorileri arasına girmeye aday görünüyor.

Yeni Honda Civic Type R olağan üstü tasarımı ve yüksek performansıyla göz doldurmayı başardı. Özellikle gençlerin favorileri arasına girmeye aday görünüyor.

Yeni Honda Civic Type R Beklentilerin Üzerinde

Yeni Honda Civic Type R 14 Ekimden itibaren showroomlardaki yerini aldı. Daha satışa başlamadan meraklılarının detaylı araştırmalarına neden olan model, satışlara start verilmesiyle ziyaretçi akınına

5,7 Saniyede 0 – 100 KM / S Hız

Yeni Civic Type R şirketin ürün geliştirme programından büyük bir pay almış gibi görünüyor. Yeni Civic’in onuncu nesil Civic’le aynı platformu paylaştığı dikkatlerden kaçmadı. Spor otomobil severlerin gözlerini alamadığı yeni modelde otomobil devi Honda, yol ile pist kullanım detaylarını iyi analiz etmiş. Yeni teknik ayrıntılara sahip olan Yeni Honda Civic Type R 2.0 Vtec Turbo motorla yüksek performans vaat ediyor. 2.0 litrelik turbo benzinli motor 320 HP güç üretiyor. Bunun yanında 400 Nm Tork üretimine imza atıyor. Motorun ürettiği gücü ön tekerleklere aktarma hızı ise gerçekten şaheser. Aktarma süresinin hızı, aracın 5,7 saniye gibi kısa bir dilimde 100 KM / S hıza ulaşmasına imkân veriyor. Yeni Honda Civic Type R en fazla ise 272 KM / S hıza ulaşabiliyor.

Yeni Honda modeli yol tutuşuyla hız severlerin dikkatini çekiyor. Otomobil devi bu kapsamda iyi ayarlanmış süspansiyonları devreye almış.  Özellikle gençlerin yoğun bir ilgi gösterdiği Type R son nesli nefesleri kesmeyi başarıyor. Ve bunu fazlasıyla hak ediyor.

İlginizi Çekebilir