Yerli Otomobil Fabrikası İçin Yeni Talip İzmir!

Yerli otomobilin İzmir’de üretilmesi için bir araya gelen kentin önce gelen iş adamları, önemli bir adım attı. Aziz Kocaoğlu tarafından organize edilen toplantıda yerli otomobil fabrikasının kentte kurulması adına bir dizi çalışma yapma kararı alındı.

Yerli otomobil fabrikası için İzmir’in önde gelen iş adamları önemli bir adım attı. Aziz Kocaoğlu tarafından organize edilen toplantıda yerli otomobil fabrikasının kentte kurulması adına bir dizi çalışma yapma kararı alındı.

Yerli Otomobil Fabrikası İçin Lobi Çalışmaları Yürütülecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı öncülüğünde bir araya gelen sektör temsilcileri ve kentin önde gelen iş adamları, yerli otomobilin İzmir’de üretilmesinin artılarını görüştü. Tarihi Havagazı Fabrikası binasında bir araya gelen yetkililer, fabrikanın kent sınırları içerisinde yer alması adına lobi faaliyetleri yapma kararı verdi. Aliağa, Bergama ve Kınık bölgelerinin üzerinde duran yetkililer, 8 kişiden oluşan bir komite oluşturdu. Komitenin başına getirilen isim ise Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancıları olarak kaydedildi. Söz konusu komite dahilinde Faruk Güler, Fatih Uysal, Abdullah Baysak, Mustafa Menku, Neşe Gök, Mehmet Tiryaki ve Bertuğ Ösen gibi kentin ileri gelenleri bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre 8 kişilik komite ilk olarak hafta sonunda İzmir’in Milletvekilleri ile görüşme yapacak. Vekillerden fabrika için destek talep edilecek.

Kentin En Uygun Bölgesi Belirlenecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun öncülüğünde bir araya gelen isimler toplantı ardından açıklama yaptı. Basın toplantısında konuşan Kocaoğlu, yerli otomobilde ilk fabrika yatırımının İzmir’e yapılmasını istediklerini, bu kapsamda bazı çalışmalara şimdiden başladıklarını, İzmir’in üretimde büyük avantajları barındırdığını ifade etti. İzmir içerisindeki en uygun bölgenin belirlenmesi adına kapsamlı bir araştırma yapacaklarını kaydetti. bu çerçevedeki çalışmaların yapılması adına komite oluşturduklarına değinerek, “Toplantıda kentte faaliyet gösteren iş adamlarının fikirlerini değerlendireceğiz. Sektör temsilcilerinin fikirlerini tek tek dinleyecek ve yer konusundaki kararımızı böyle şekillendireceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir