Otomobil Haberleri ve Araba Modelleri

SeatSeat

Yolcu taşımacılığında Peugeot tecrübesi

Peugeot’nun ticari yolcu taşımacılığı konusunda sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini daha da ileriye taşıyan Yeni Boxer günümüz müşteri talep ve beklentilerini karşılamanın ötesinde yenilikçi özellikleri bünyesinde topluyor. Türkiye’de yapılan lokal dönüşümü neticesinde ortaya çıkan Yeni Boxer Midibüs, 16+1 oturma düzeninde Personel ve Okul olmak üzere iki versiyon olarak tasarlandı.

0 21

Midibüs dönüşümünde baz olarak kullanılan Boxer camlı van 4 tonluk azami yüklü ağırlığa sahip. Böylece 16+1 midibüs dönüşümlerinde sadece Okul Taşıtı olarak değil, yetişkin servisi olarak da geçerli mevzuatlara tam uygunluk gösteriyor.
Yeni Boxer Midibüs’de yüksek yük taşıma kapasitesi ile daha konforlu bir seyahati mümkün kılmak üzere arka süspansiyon yumuşatıldı. Güçlendirilmiş akü ve alternatör, araca entegre edilen ve elektrikle beslenen başta klima olmak üzere, üst yapı donanımının tüm yükünü rahatlıkla karşılayacak kapasite sunuyor.

Geniş İç Hacim ve Fonksiyonellik
Boxer artırılmış iç boyutları ve sınıfının en geniş iç ölçüleri ile 16 yetişkin yolcunun fazlasıyla yeterli diz mesafesine sahip olacağı şekilde ayarlandı. Koridorlu iç mekan tasarımı yolcuların araç içinde rahat bir şekilde yerleşimine olanak sağlıyor. En arka sıra koltuklar üçlü yerleşim sunuyor. Tüm bu konforun yanında güvenliği de elden bırakmayan Boxer’da regülasyona uygun olarak, koridorun sonunda ve tavandan olmak üzere iki adet acil çıkış bulunuyor.

Birinci Sınıf Konfor
Yeni Boxer Midibüs yolcular için gerçek konforu yaşatacak özellikler ile donatıldı. Standart olarak sunulan yüksek performanslı türbin tipi tavan klima en sıcak havalarda bile kabin içinin serin kalmasını sağlarken her bir yolcunun kendi üzerindeki havalandırmadan dağıtılan hava miktarını ayarlamasına olanak sağlıyor. En arka sırada oturan yolcular içinde havalandırma kanalları mevcuttur.
Türbin kanallarına yerleştirilmiş olan dokunmatik düğmelere sahip LED tipi okuma lambaları ve hoparlörler yolcu konforuna katkıda bulunan diğer unsurlar olarak dikkat çekiyor.
Yeni Boxer Midibüs’ün otomatik hale getirilmiş sıkışma önleyici sistemli kayar kapısı sürücü tarafından ön konsoldaki kilitleme butonları ile kontrol ediliyor. Kapıya yerleştirilen güvenlik sistemi kapanma sırasında meydana gelebilecek herhangi bir sıkışma durumunda kapının hareketini hemen terse çevirerek sıkışmayı önlüyor. Yolcuların araca rahat erişimlerini sağlamak üzere kayar kapı altına elektrikli otomatik basamak ilave edildi. Basamak tamamen kapının çalışması ile paralel hareket ediyor.
Direksiyondan kumandalı Radyo/CD çalar ile birlikte türbin tavan kanalları içine yerleştirilmiş hoparlörler sayesinde yolcu bölümünde de müzik dinlenebiliyor. Arka tarafa iletilen ses miktarı sürücü tarafından aracın radyo menüsünden ayarlanabiliyor.

Sürüş Keyfi ve Kullanım Kolaylığı
Yeni Boxer Midibüs yolcuları için en üst düzey konforu sunarken kullanıcılarına da yüksek sürüş keyfi ve kullanım kolaylığı vaadinden de vazgeçmiyor.
Yeni Boxer Midibüs’ün sürücü kabini, binek araçlarda kullanılan malzemelerin seçilmiş olması sebebiyle yüksek kaliteli ve oldukça konforlu. Büyük cam yüzeyleri sayesinde kabin hem çok aydınlık, hem de geniş bir görüş alanı sağlıyor. Ön konsol gelişmiş işlevsellik sunmak üzere tasarlandı. Vites kolunun üzerinde konumlandığı ön konsolda, değişik büyüklüklerde çok sayıda saklama gözü bulunuyor. Ayrıca sürücü kabini üzerindeki eşya rafı çok faydalı bir alan sağlıyor.
4 fonksiyonlu ve yükseklik ayarlı kolçağa sahip sürücü koltuğu ergonomik olarak tasarlandı ve vücuda tam bir uyum sağlıyor. Tek dokunmayla çalışan elektrikli yan camlar, ısıtmalı elektrikli ikili yan aynalar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, direksiyondan kumandalı radyo CD-çalar gibi özellikler Boxer Midibüs’te standart olarak sunuluyor.

Yüksek Seviye Güvenlik
Boxer panel vanlarda olduğu gibi Boxer Midibüs versiyonlarında da hem ön hem arka tekerleklerde disk frenler bulunuyor ve kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), elektronik fren gücü dağıtım sistemi (REF) ve acil fren yardım sistemi (AFU) standart olarak sunuluyor. Ayrıca çekiş kontrol sistemi (ASR), elektronik denge programı (ESP), yokuşta kalkış yardımı sistemi (Hill Holder) ve yük dağılım kontrol sistemi (LAC) Aktif Güvenlik Paketi (AGP) dahilinde isteğe bağlı olarak sunuluyor. 60 litre hacimli sürücü havayastığı standart olarak sunuluyor.
Okul versiyonunda araç çevresel kamera sistemi ile donatıldı. Arkada, sağ yan aynanın altında ve 2 adet ön tampon içinde olmak üzere araçta üzerinde toplam 4 adet kamera bulunuyor. Kamera görüntüleri, sürücünün sol tarafına yerleştirilen bir ekran aracılığıyla izleniyor. Böylece, çocukların araca iniş-binişleri, aracın önündeki kör noktalar şoför tarafından içerinden izlenebiliyor.

Ekonomik ve Güçlü Motor
6 ileri mekanik vites kutusu ile sunulan 120 HP gücündeki 2.2 HDi motor, 2000 d/d’de maksimum 320 Nm torka sahip. Sunmuş olduğu yüksek performansa göre son derece düşük yakıt tüketimine sahip olan bu motor her tür yol ve yükleme koşulunda kullanıcıların beklentisini karşılıyor.
Bakım aralıkları 30.000 km olan 2.2 HDi 120 HP motoru ile Yeni Boxer Midibüs, daha düşük bakım maliyeti sağlayarak büyük bir avantaj yaratıyor.

Bunları da beğenebilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
wpDiscuz