1969 Dodge Charger’a 707 beygirlik Hellcat motoru takıldı

Yeni nesil Dodge Charger, modern bir Amerikan aracının nasıl olması gerektiğinin canlı kanlı örneği gibi.

Yeni nesil Dodge Charger, modern bir Amerikan aracının nasıl olması gerektiğinin canlı kanlı örneği gibi. Sahip olduğu 707 beygir gücündeki Hellcat motoruyla tam bir performans canavarı olarak nitelendirebileceğimiz yeni Charger, ABD’de hatırı sayılır miktarda satış rakamına da ulaşmış bulunuyor. 

Peki hiç düşündünüz mü, bu modern performansı geçmişten gelen ikonik bir Amerikan aracıyla birleştirseydiniz ne olurdu? İşte performans ve restorasyon işleriyle uğraşan ABD menşeli Bumbera’s’ın yaptığı tam da bu: 1969 model Dodge Charger’i alan modifiye dükkanı, bu klasik araca sadece Hellcat motorunu yerleştirmekle kalmayıp elektronik sistemlerini de birebir uyarlamayı başardı!

ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Katy şehrinde faaliyet gösteren Bumbera’s, Dodge tarafından üretilen ve özel projeler için bağımsız olarak satışı gerçekleştirilen 707 beygirlik Hellcat motorunun 2015 versiyonunu baz aldı.

Modifiye edilen 1969 Charger ise motor değişimi (swap) isteyen bir müşteri tarafından verildi. Bumbera’s’ın uzman ekibi yeni motoru ve şanzımanı birebir uyarlamayı başardı, üstüne de araç içi eğlence sistemi ve hayalet gösterge panelini 1969 Charger‘da aktif olarak kullanıma sundu.

Yapımı birkaç ay boyunca süren arabanın çalışmayan hiçbir aksamı yok. Buna vites kulakçıkları, otomatik şanzıman, uzaktan kumandayla çalıştırmak, klima ve 8.4 inçlik dokunmatik ekran da dahil.

Ford‘un 9 inçlik diferansiyelleri, 18 inçlik jantları ve Willwood marka yarış pistine uygun fren diskleriyle 1969 Charger‘in tam bir canavar olduğu rahatlıkla söylenebilir. Aşağıdaki videoyu izleyerek arabanın modifiye sürecine şahit olabilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!