2019 model Renault Clio işte böyle görünecek!

İlk kez takvim yaprakları 1990 yılını gösterdiğinde seri üretim bandından inen Clio, aradan geçen süre zarfında Renault'un en çok satan efsane modelleri arasına adını yazdırmayı başardı.

İlk kez takvim yaprakları 1990 yılını gösterdiğinde seri üretim bandından inen Clio, aradan geçen süre zarfında Renault’un en çok satan efsane modelleri arasına adını yazdırmayı başardı. Geçtiğimiz yıl Fransız araç sahiplerinin rağbet gösterdiği bir numaralı model olan Clio, aynı zamanda yaklaşık 300 bin adetlik satış rakamıyla Avrupa’nın en popüler ikinci otomobil modeli de olmuştu.

Bugüne dek 4 kez kabuk değiştiren ve her seferinde yenilikçi özelliklerle donatılan Renault Clio’nun 2019 modeli için geri sayım ise şimdiden başladı. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen arabanın tasarım noktasında oldukça radikal değişiklikler hayata geçirileceğe benziyor.

Bir önceki nesil Renault modellerinin tasarım anlayışından çizgiler taşıyan yeni modelin bilgisayar ortamında oluşturulan render görüntülerini haberin devamında bulabilirsiniz.

Her ne kadar resmen doğrulanmış olmasa da, paylaşılan fotoğraflara bakarak 2019 Clio‘da ön farların LED teknolojisiyle yenileneceği çıkarımında bulunabiliriz. Siyah renkli yeni tavan ve ön ızgaralar da göze çarpan değişiklikler arasında.

Aracın kenar çizgilerine hakim olan detaylara bakacak olursak, yeni Clio’nun mevcut Megane ve Talisman‘ı akla getirdiği söylenebilir.

Yeni modüler mimari üzerine inşa ediliyor

Renault, Nissan ve Mitsubishi ittifakı tarafından ortaklaşa geliştirilen ve kompakt otomobiller için ideal olan yeni CMF-B modüler şasisi 2019 Clio’da tercih edilecek. Bahsi geçen şasi Avrupa üretimi Nissan Juke‘lerde halihazırda kullanılıyor.

Kaputun altında ise Avrupa kıtası genelinde yeni yürürlüğe giren sıkı emisyon kısıtlamalarıyla uyumlu 1.3 veya 1.5 litrelik motorların yer alması bekleniyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!