2020 Nissan GT-R Nismo’nun fiyatı cep yakacak!

Nissan bir döneme damgasını vuran, halen daha otomobil tarihinin en unutulmaz modelleri arasında gösterilen GT-R modelinin yeni fiyatını açıkladı. 

Abone ol

Nissan bir döneme damgasını vuran, halen daha otomobil tarihinin en unutulmaz modelleri arasında gösterilen GT-R modelinin yeni fiyatını açıkladı. Rakamların hiç de iç açıcı olmadığını söyleyebilmek mümkün.

Buna göre 2020 model GT-R Premium’un ABD pazarı için başlangıç fiyatı 113 bin 540 dolar olarak belirlendi. Modelin 50. yıl dönümüne özel üretilen GT-R Premium’un baz fiyatı ise 122 bin 40 dolar olacak. Bu rakamlar ABD ortalaması için dahi pahalı.

GT-R hayranlarını en çok heyecanlandıran model ise 145 bin 540 dolarlık fiyatıyla GT-R Track Edition. Modelin en üst paketi ise 210 bin 740 dolardan alıcı bulacağı duyurulan GT-R Nismo olacak.

3.8 litrelik muhteşem bir motora ev sahipliği yapıyor

Aracın Nismo versiyonunda tam 600 beygir güç üretebilen 3.8 litrelik çift turbolu V6 motor kullanılıyor. GT-R GT3 yarış arabasındaki turboşarjerin aynısının yer aldığı Nismo, karbon seramik frenleri sayesinde ürettiği bu muhteşem gücü ancak dizginleyebiliyor.

Öte yandan GT-R Track Edition modeli de 600 beygir gücünde ve alüminyum dövmeli jantları mevcut. Kuru karbon fiber spoyler ve özel Recaro koltukları da bu versiyonun öne çıkan özellikleri arasında.

Nissan GT-R Premium ise 20 inç büyüklüğündeki RAYS dövülmüş jantlara ve sadece 2020 model araçlarda yer alacak özel bir renge sahip. Tasarımcılar tarafından “Hai Grisi” adı verilen yeni bir iç döşeme tonu ise cabası. Çift turbolu V6 motor bu aracı 565 beygir güce çıkarıyor ve standart bulunan titanyum egzozuyla müthiş bir sürüş keyfi yaşatıyor.

Kaynak https://www.slashgear.com/2020-nissan-gt-r-nismo-starts-at-over-210000-09583330/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

4 Yorum
 1. Anonim

  Şu arabanın güzelliğine bak. Her erkeğin hayalii.

 2. Anonim

  Araba iyi hoşta 😀 Fiyatı üzdü beni 😀

 3. Anonim

  Bu haber hem ciğer hem de cep yakar zaten 😀 😀

 4. Anonim

  Ah! Nissan GT-R Nismo benim olmalısın 🙂 😀