2021 Infiniti QX55 Tanıtıldı – Bu Nasıl Tasarım?

2021 Infiniti QX55, Japon esintilerini taşıyan tasarımı ile tanıtıldı. Yeni aracın özellikleri ve fiyatları.

Abone ol

2021 Infiniti QX55, Japon araçlarının yeni yüzü olmaya geldi. Türkiye saati ile gece yapılan tanıtımla beraber yeni seri ortaya çıktı.

Japon markanın, crossover sınıfında en iyi temsilcilerinden biri olacak olan yeni model bizi hem geçmişe götürüyor hem de geleceği getiriyor. Gelin hiç zaman kaybetmeden başarılı bulduğumuz modelin özelliklerine ve çok konuşulacak tasarımına geçelim.

2021 Infiniti QX55 Özellikleri ve Tasarımı

Aracın tasarımı akıllara ilk olarak FX serisini getiriyor. 2003 Infiniti FX modelinde kullanılan aşağı doğru eğimli tava bu modelde de kullanılmış. Araca spor bir görünüm kazandırdığı kesin.

Bu detay dışında aracın her kısmı kıvrımlar ve bombeli yüzeylerle dolu. Kenarlardan bagaja kadar gelen kıvrımlar, bunun yanında arka kısımda yeni stop lambaları ile sunulmuş olan heybetli görüntü direkt dikkat çekiyor.

Ön kısma bakıldığında ise dev bir ızgara alanı ile göz göze geliyoruz. Origami esintilerini taşıyan bu ızgaranın etrafında krom detaylara yer verilmiş ve ızgaralar gerçekten çok büyük. Tam ortasında da zaten logo var.

8 farklı renk seçeneğinin sunulduğu 2021 Infiniti QX55 modelinin dış tasarımını burada kesip, çok konuşulacağını düşündüğümüz iç tasarıma geçelim.

İç Tasarım

İç kısımda benzerlerinden direkt ayrılan araç, orta konsolda iki ayrı ekran sunuyor. Üstte yer alan 8 inçlik ekran multimedya ekranı. Onun hemen altında biraz daha dikey 7 inç bir ekran var ve bu ekranda bilgi ekranı olarak açıklandı.

Ekranlarda Android Auto desteği kablo sınırlı olarak sunulurken Apple CarPlay desteği ise direkt olarak sunuluyor.

Yenilenen direksiyon simidini de unutmamak gerekiyor. Ayrıca sürücü kısmında yeni dijital ekran bölümü de yine dikkat çekici.

Farklı döşeme seçenekleri, ısıtmalı koltuklar ahşap ya da deri tercihi gibi artıları da olan aracın, içi de dikkat çekici.

2021 Infiniti QX55 Motor Özellikleri

Aracın motoru CVT şanzımanın kullanıldığı turbo benzinli 2.0 litre motor. Toplamda 380 Nm tork üreten motor, 272 beygir gücünde. Standart olarak önden çekişli olan araç, duruma göre çekiş gücünü arka tekerlere de iletebiliyor.

Bu özelliklerinin yanında üst düzey donanımları da olacak olan aracın toplamda 3 donanım paketi olacak. Luxe, Essential ve Sensory paketleri sunulacak. Bahar aylarında satışa sunulacak olan aracın Luxe modeli 44 bin dolardan başlayacak. Sensory modeli ise 53 bin dolar olacak.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    Nasıl bir tasarım arkası Mercedes önü huyundai birde çinlşlere taklit ediyor diyorlar