2021 Kia Carnival Tanıtıldı; Yeni Tasarım Geldi

Abone ol

Kia, 2020 yılının son ayında bir dönüşüm içerisine girdi. Marka bu süreçten sonra logosunu değiştirdi ve yeni bir vizyon belirledi. Bundan sonra gelen modelleriyle de dönüşümü gösteren marka en son K8 serisinin yeni yüzünü paylaşmıştı. Tasarımı da değişecek olan bu seri de bir yana şimdi de yeni yüzü ile 2021 Kia Carnival modeli duyuruldu.

Kan kaybeden minivan serilerine yeni bir renk getirecek olan araç, hem tasarım açısından hem de özellikler açısından markanın dönüşümünü de desteklemiş oldu.

2021 Kia Carnival Tasarım Yapısı

Minivan sınıfında yer alacak olan araç, aslında SUV platform üzerinden geliştirilen modellerden biri. Yani baktığınızda SUV dinamiklerini görüyoruz.

2021 Kia Carnival

Yeni tasarım yapısıyla gelen aracın, ön kısımda kromaj detaylarıyla dikkat çeken ızgara yapısı öne çıkıyor. K8 için paylaşılan görsellerde de yine böyle b ir yapı görmüştük. Bu ızgaralarla bir bütün olarak gözüken far bölümü ve bunun dışında kaput üzerine yerleştirilen Kia logosu da dikkat çekiyor.

2021 Kia Carnival

Aracın ön kısmı dışında da sütunlarında da dikkat çekecek bir yapı var. Gövde renginden farklı olarak siyah renkte seçilen sütunlar ve sürgülü kapı için yine aynı renkte seçilen kanal renkleri de bir uyum sağlamış durumda.

Burayı geçip arka kısma baktığımız zaman bizi şaşırtacak bire yapı görüyoruz. Kia, logosunun stop lambalarına yerleştirildiği bir tasarım dilinin benimsendiği araçta, bagaj üstü spoyler kullanılıyor ve hareketli bir minivan yüzü sunulmasını sağlıyor.

2021 Kia Carnival

İç tasarıma geçtiğimiz zaman da odak noktası konfor olan bir araç görüyoruz. Ön kısımda bir dijital gösterge alanı olan ve bitişik bir şekilde de multimedya ekranına sahip olan seri, biraz daha sürücüye dönük bir tasarım dilini ortaya koyuyor.

2021 Kia Carnival
2021 Kia Carnival

Multimedya ekranının hemen altında klima kontrol tuşlarının yer aldığını ve bu kısımda da vites bölümüne yer verildiğini görüyoruz. 2021 Kia Carnival bu yönü ile iddialı bir araç. Deri döşemeler ve koltuk konforlarına ise diyecek bir şey yok. Zaten minivan yapısına yakışır bir şekilde 3 sıra koltuk geliyor.

2021 Kia Carnival

2021 Kia Carnival Donanım ve Motor Özellikleri  

Geniş kasalı aile aracı konseptindeki model, motor kısmında güçlü bir motor kullanıyor çünkü zaten ağır bir araç karşımıza çıkıyor. Tek motor seçeneği olan araçta, V6 3.5L motor yer alıyor. 355 Nm tork değeri olan aracın 295 beygirlik güç sunduğunu da ekleyelim. Önden çekişli araç için şanzıman seçeneği de tek seçenek. Şanzıman için de 8 ileri otomatik model sunuluyor.

2021 Kia Carnival

İç kısımda farklı seçimler yapılabilecek olan çok sayıda donanım seçeneği olan aracın fiyatı ise açıklanmadı. Bahar aylarında sunulacak olan model için fiyatlar da bahar aylarında açıklanmış olacak.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

2 Yorum
  1. Anonim

    Artık Clio bile alınmaz.

  2. Anonim

    Ben alacağım