2021 Lexus RC F Fuji Speedway Edition’dan sadece 60 adet üretilecek

Toyota'nın lüks modelleriyle bilinen alt markası Lexus, RC F modelinin Fuji Speedway Edition versiyonunu görücüye çıkardı.

Abone ol

Toyota’nın lüks modelleriyle bilinen alt markası Lexus, RC F modelinin Fuji Speedway Edition versiyonunu görücüye çıkardı. 2021 model Lexus RC F’ler için geçerli olan bu yeni paketten sınırlı sayıda üretilecek. 2020 yılı içerisinde karşımıza çıkan RC F Track Edition modeli baz alınarak geliştirilen bu özel sürüm, dış görünüm itibariyle önemli iyileştirmelere ev sahipliği yapıyor.

Şirket eleştirilere nihayet kulak verdi!

Lexus RC ve RC F modelleri otomobil eleştirmenlerinden genel anlamda övgü dolu sözler almayı başarmış olsa da, araçların ağır olmaları eksi puan olarak hanelerine yazılmıştı.

Görünen o ki Lexus bu eleştirileri duymuş ve 2020 RC F Track Edition’da gerekli iyileştirmeleri yapmış. Stok RC F gibi bu modelde de V8 motor yer alıyor, ancak gereksiz ağırlıklardan feragat edilmiş. Daha küçük bir klima kompresörü, hafifleştirilmiş manifolt ve kompozit arka tampon sayesinde bu mümkün hale gelmiş.

Henüz çiçeği burnundaki 2021 RC F Fuji Speedway Edition modelinde de titanyum egzoz, Brembo karbon seramik frenler ve aerodinamik karbon fiber kit kullanılarak ağırlık değeri azaltılmış.

Kaputun altında yine 5.0 litrelik V8 motor yer alıyor ve 472 beygirlik muhteşem bir güç çıkışı elde ediliyor. RC F Fuji Speedway Edition 0’dan 100 km/s hıza 3.95 saniyede çıkabiliyor. Ki bu da standart Lexus RC F coupe modelinden 0.2 saniye kadar daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

Lansmanı yeni yapılan araç, 97 bin 675 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Kaynak https://www.slashgear.com/2021-lexus-rc-f-receives-fuji-speedway-edition-trim-11637710/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!