2021 Nissan Note Tanıtıldı – Uygun Fiyatlı Olacak!

2021 Nissan Note duyurusu yapıldı. Yeni tasarım yüzüne geçecek olan araç neler sunuyor?

Abone ol

2021 Nissan Note, kendi evinde güzel bir tanıtımla tüm dünyaya duyuruldu. Bir zamanlar Avrupa’da da yüksek satış rakamlarına ulaşan araç, yeni bir yüzey kavuşmuş oldu.

Hemen hemen tüm modellerinde yeni yüze geçiş yapan markanın Note serisini de yenilemesini sağlayan araç, her zamankinden daha teknolojik ve her zamankinden daha agresif. Hadi gelin araca daha yakından bakış atalım.

2021 Nissan Note Özellikleri ve Uygun Satış Fiyatları

Aracın tasarımını değerlendirdiğimizde başta söylediğimiz gibi Nissan’ın dönüşümü devam etmiş durumda. Note modellerinin de dönüşümünü tamamlayan araçta, V-Motion panjur kullanıldığını ve bu kısımda plaka alanın da logonun da yer aldığı geniş ızgara var.

Uzatılmış olan LED gündüz farları dikkat çeken araç, yan kısımlarda da yenilenmiş tasarımla geliyor. Arkaya kadar uzanan yuvarlak hatlar, hafif kavisli tavan dikkat çekiyor.

Yine arka bölümde kullanılmış olan aktif stop lambalarında da bir değişim söz konusu. Şerit halinde birbirine bağlanan daha yatay stop lambaları ile arka kısımda da güncelleme yapılmış durumda.

Aracın bu tasarımla beraber hem boy olarak hem de aks mesafesi olarak da kısaldığını belirtelim. 2021 Nissan Note, 55 mm kadar kısalıyor ve aracın aks mesafesi de 20 mm kadar küçülüyor.

İç Tasarım Nasıl?

Dış tasarım başarılı ama ya iç tasarım. Nissan iç tasarımda da güzel oynamalar yapmış. İç tasarım tamamen modern olan bir görüntü ile güncellenmiş.

Orta konsolda Navi link teknolojisinde multimedya ekranı bulunuyor. Navi-link, ProPilot sistemleriyle de donatılmış durumda. Aracın güvenlik teknolojileri navigasyondan gelen verileri kullanabiliyor.

Sürücü kısmında dev bir ekran, orta kısımda bir ekran derken, konsolda klima düğmelerinin ve çok ince bir hava ızgaraları olduğunu da ekleyelim. Ayrıda sürücü kısmında vites kontrol düğmeleri ve kablosuz şarj alanı gibi alanlar da var.

Her şeyi anlattık ama motoru söylemedik. Araçta 1.2 litrelik atmosferik motor bulunmasının yanında bir de elektrikli motor bulunuyor. Sadece içten yanmalı model yok. Hibrit model 116 beygir güç sunuyor ve 280 Nm tork değerlerine erişiliyor. Elektrikli motor seçeneği ise 2 elektrikli motordan güç alıyor ve araca 4 çeker desteği getiriyor.

2021 Nissan Note satış fiyatı ise 19.500 dolar olarak açıklandı. Ülkemizde 150-160 bin TL seviyelerine geliyor ama tabii ki vergisiz.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    o çerçeve nedir ya kötü