2021 Nissan Qashqai Tanıtıldı! Tüm Yenilikler

Abone ol

Sınıfın en iddialı araçlarından biri olarak gelen 2021 Nissan Qashqai, efsane olmuş seriye resmen yeni kan oldu.

Bir süredir yapılan paylaşımların ardından resmi olarak duyurusu gerçekleştirilen aracın, hemen hemen beklenen her değişikliği sunduğunu da görmüş olduk. Sadece tasarım değil nesil de değiştirecek yeni serinin tüm özelliklerine bakacağız.

2021 Nissan Qashqai Özellikleri ve Fiyatı

Tasarımla açılış yapalım. Bu zaman kadar yapılan paylaşımlarda aracın tasarımında değişiklikler olacağı vurgulanmıştı. Öyle oldu ve bazı değişiklikler sunuldu. Bu değişim ön kısımdan başlıyor. V krom dediğimiz V motion ızgara tasarımı devam ediyor ama bu sefer ızgara tampona kadar iniyor ve daha uzun.

2021 Nissan Qashqai

İncecik LED gündüz farlarıyla desteklenen ön kısımda, hava kanalları ve kaput tasarımlarının da değiştiğini görüyoruz. İddialı bir duruş sergilenmiş durumda.

2021 Nissan Qashqai

2021 Nissan Qashqai arka kısımda da değişimi yansıtıyor. Uzatılmış siyah bir bagaj üstü spoylerının dikkat çektiği arka kısımda stop lambalarının ve tampon kısmının da yenilendiğini görüyoruz. Bunun dışında jantlarda da 20 inç boyutları görmek mümkün olacak diyelim ve iç tasarıma geçelim.

Konsol için videolar paylaşıldığı zaman iç tasarımın ne kadar farklı olacağını görmüştük.

2021 Nissan Qashqai

Bu beklenti de karşılandı. İç kısımda yeni bir multimedya ekranı kullanılmış. Klima kontrollerinin hemen üzerinde yer alan bu ekran, 9 inç boyutunda ve Apple CarPlay destekli. Ayrıca Android Auto desteği ve sanal asistan desteği de var.

2021 Nissan Qashqai

Yeni bir direksiyon tasarımı ve sürücü önünde de 10.8 inç ekranla beraber gelen araçta, NıssanConnect sistemi sunuluyor. Wi-Fi desteği, ProPilot teknolojisi ve daha birçok güvenlik teknolojisi de sunulmakta.

2021 Nissan Qashqai

2021 Nissan Qashqai Motor Seçenekleri

Seride kullanılan motor seçenekleri ise daha sınırlı. Diğer markalarda olduğu gibi dizel söz konusu değil. 2 farklı motor var. Asıl yeni motor e-Power modeli. Bu modelde 190 beygirlik bir motor ve 330 Nm tork değeri var. Motor elektrikli ama benzinli sistemle besleniyor. 1.5L benzinli motor aracın bataryalarını besliyor.

2021 Nissan Qashqai

Diğer motorda ise basit hibrit görüyoruz. 1.33L benzinli ve 12V destekli hibrit motor, 158 maksimum beygir gücüne kadar çıkabiliyor. 270 Nm tork değeri de olan motorun, 4X4 seçenepi ve CVT şanzıman sistemi seçeneği de var.

Yaz başında satışa çıkacak olan araçlar için fiyat ise şu an belli değil. Ülkemizde de satılacak model ne zaman ülkemize gelir onu bilemiyoruz. Yeni Juke 1 yıl sonra geldi.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!