2021 Skoda Octavia RS nefes kesti

Octavia 3 modelinin keskin hatlara sahip tasarımını hariç tutarsak Skoda'nın bugüne dek ürettiği arabaların çoğunda benzer tasarım çizgilerini korumayı başardığını söyleyebiliriz. 

Abone ol

Octavia 3 modelinin keskin hatlara sahip tasarımını hariç tutarsak Skoda’nın bugüne dek ürettiği arabaların çoğunda benzer tasarım çizgilerini korumayı başardığını söyleyebiliriz. Ancak bunun bazı istisnaları da yok değil. Mesela crossover ile hatchback karışımı Yeti’nin tasarımı biraz garipti.

Keza Roomster isimli minivan modeli de Skoda’nın geleneksel çizgilerinin dışına çıktığı nadir örnekler arasında sıralanabilir. Fakat bu araçlar artık üretilmiyor ve Alman lüks otomobil üreticisinin ürün gamına baktığınızda artık hep benzer tasarımlar bizi karşılıyor.

Bu pek kötü bir şey sayılmaz. Neticede bir tasarım anlayışının belli bir markayı andırması güzel bir şey. Özellikle geçen yılın son günlerinde görücüye çıkan Octavia 4’ün bu çizgiyi büyük ölçüde koruması, ancak Octavia 3’ten daha güzel hatlara sahip olması aracın eleştirmenlerden geçer not almasını sağlamıştı.

Şimdilerde ise Octavia 4’ün RS paketinin nasıl gözükeceği üzerine kafa yoran bağımsız bir tasarımcı, bu aracı sanal ortamda tasarlayarak hayal gücünü konuşturdu. 2020 yılında çıkacak olan VW Golf GTI modeli de mevcut modelin dış görünümü baz alınarak tasarlanmış ve otomobil sitelerinde geniş yer bulmuştu.

Kolesa.ru sitesinin grafiklerleri Octavia RS’in 19 inç alüminyum jantlarını bir önceki tasarımdan ödünç alarak aracın nasıl gözükeceği hakkında tahmini bir çizim yaptılar. LED gündüz farları, karartılmış ön ızgara gibi detaylarıyla çok şık bir hale gelen RS’in Skoda’nın en çok satan modellerinden biri haline gelmesi bu haliyle işten bile değil doğrusu.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

4 Yorum
 1. Anonim

  bu otoların yeni tasarımları her yıl daha da sertleşip inceliyor 2030 a kaşarlı tost olurlar artık.

 2. Anonim

  Birazcık arka stoplar yeni kasa ford focusu anımsatıyor

 3. Anonim

  Alfa Julia çakması

 4. Anonim

  kat lira