2022 Volkswagen Multivan T7 Tanıtıldı! Yeni Nesil Hayat Buldu

Abone ol

Birkaç aydır marka tarafından paylaşımları devam eden 2022 Volkswagen Multivan T7 sonunda yüzünü göstermiş oldu. Temel Transporter modelinden hemen önce gelen Multivan versiyonunun yeni nesilden ne gibi izler taşıdığını da görmüş olduk.

O zaman neden daha fazla bekliyoruz. Yeni araçta yer alan özelliklerden söz edelim ve tasarım yapısına bir bakalım.

2022 Volkswagen Multivan T7 Tasarım ve Özellikleri

Yeni seride modern tasarım yüzüne tam olarak geçiş yapıldı. Özellikle iç kısımda çok güzel değişiklikler var. Baştan beri söylendiği gibi araç, modüler koltuk yapısıyla beraber geliyor. Dilerseniz kızaklı sistemle orta sehpa kullanılabiliyor. Dilerseniz de modüler yapıda koltuklar tek tek sökülerek yerleri değiştirilebiliyor.

2022 Volkswagen Multivan T7

Tabii ki koltukların katlanabilme özelliğine sahip olduğunu da eklemiş olalım. Ayrıca koltuklar 180 derece dönüş özelliğine sahip. Bu da yerleşimin çok efektif olabileceğini gösteriyor. İç mekan için sunulan artılara bir yenisi daha eklenmiş durumda.

Bu yeni artı panoramik cam tavan artısı. İstenildiği zaman aracın tavanını panoramik cam tavan olarak seçebiliyorsunuz. Tüm bunlar yolcuların bir hayli yüksek konforla seyahat etmesini sağlayacak özellikler.

2022 Volkswagen Multivan T7

Bir de ön kısım var. Sürücü ve sürücü yanı yolcu için sunulanlar var. Sürücü kısmında dijitale doğrudan geçiş yapılmış durumda. 10.25 inçlik dijital ekran, tam ortada yer alan 10 inçlik dijital ekranla desteklenmiş. Tüm konforu destekleyecek olan ikinci kısım ise multimedya ekrana eklenen ses sistemi.

Ses sistemi konusunda tam 840W güçlü bir sistem sunuluyor. Bu sistemin de Harman Kardon imzalı olduğunu özellikle eklemek gerekiyor.

2022 Volkswagen Multivan T7

2022 Volkswagen Multivan T7 Motor Seçenekleri

Geçelim aracın motoruna. İlk defa bu seride eHybrid model sunuldu. Yani bir PHEV versiyon geldi. PHEV modelde 1.4 TSI motor ve 85 kW elektrikli motor yer alıyor. İki motorla beraber toplam güç değeri de 218 beygir. Bu modelde 6 ileri DSG şanzıman da sunulacağı açıklandı.

Hibrit model dışında diğer seçenekte ise 1.5 TSI turbo motor yer alıyor. 136 beygirlik motorda, şanzıman seçenekleri sabit. Turbo benzinli motorlardan birisi de 2.0 TSI motor.

2022 Volkswagen Multivan T7

Bu motorda da 204 beygir güç değeri olduğu açıklandı. Son motor ise dizel seçenek. Bir yandan hibrit bir yanda ise dizel seçenek olması da ilginç. Dizel seçenek kısmında da 150 beygirlik güç var. Yine şanzıman DSG şanzıman.

2022 Volkswagen Multivan T7 için bunların dışında daha çok teknoloji var. Yarı otonom sistemini destekleyen araçta, Car2x adı verilen sistem bile var. Bu sistem sayesinde araçlar kaza durumlarında bilgilendirme yapabiliyor.

Bunun dışında fren destek sisteminden çarpışma engelleme sistemine kadar birçok özellik sunuluyor. Tüm bu özellikler fiyatı biraz yükseltecek gibi duruyor. Ama fiyat henüz net değil.  

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

2 Yorum
  1. Anonim

    Güzel araç ama elektrikli yapacağına Güneş Enerji sistemi ile çalışan tavan yapsak daha güzel

  2. Anonim

    ama elektrikli yapmak yerine Güneş Enerji sistemi ile çalışan bir tavan kurs ay daha güzel olur