280 beygirlik yeni Ford Focus ST wagon karşınızda!

Ford, şimdilerde Avrupalı müşterileri için geliştirdiği çok güzel bir modeli görücüye çıkardı.

Abone ol

ABD’nin en büyük otomobil üreticileri arasında yer almasına rağmen kendi pazarında sadece crossover ve Mustang modellerine ağırlık veren Ford, şimdilerde Avrupalı müşterileri için geliştirdiği çok güzel bir modeli görücüye çıkardı.

Sevilen Focus’un çok hızlı bir station wagon kasasını üretim bandından indiren Ford, yeni Focus ST wagon modelini manuel vites seçeneğiyle satışa sunmaya hazırlanıyor.

Farklı motor seçenekleriyle geliyor

ST wagon modelini iki farklı güç ünitesiyle sipariş edebilmek mümkün. Bunlardan en performanslı olanı 2.3 litrelik EcoBoost benzinli motor. 280 beygir güç üreten bu motor, malum benzin fiyatlarından ötürü uzun vadede cep yakmaya aday.

Ancak daha uygun bir dizel motor seçeneği de mevcut elbette. EcoBlue teknolojisine sahip 2.0 litrelik motoruyla 190 beygirlik bir performans vaat eden dizel Focus ST wagon, benzinli motor seçeneğinin aksine sadece manuel vitesle kullanılabiliyor. Ancak benzinli ST’yi yedi ileri otomatik şanzımanla satın alabilmek mümkün. Bu arada her iki model de önden çeker.

Fiyatı birazcık tuzlu

Gelelim çokça merak edilen fiyat konusuna. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan modelin İngiltere’de neredeyse bir Mustang fiyatına satılacağını söyleyebiliriz. Mesela 2.3 EcoBoost wagon modelinin fiyatı 42 bin 350 dolar kadar. İngiliz alıcılar 48 bin 240 dolar gibi biraz daha fazla bir parayı ödeyerek Mustang satın alabiliyorlar. Fakat ST dizel modelinin fiyatı 39 bin dolardan başlıyor.

Ford’un performans mavisi veya tropik portakal renkleriyle satışa sunacağı model, performanstan ödün vermeyen aile babaları için ideal gözüküyor.

Kaynak https://www.autoblog.com/2019/05/16/ford-focus-st-wagon-official/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!