Amazon ürün siparişlerini bazı Honda ve Acura modellerinin bagajına teslim etmeye başladı

Dünyanın önde gelen e-ticaret devlerinden Amazon, destekleyen bazı Honda ve Acura modellerine sahip müşterileri için "Araç bagajına ürün teslimatı" hizmeti vermeye başladı. 

Abone ol

Dünyanın önde gelen e-ticaret devlerinden Amazon, destekleyen bazı Honda ve Acura modellerine sahip müşterileri için “Araç bagajına ürün teslimatı” hizmeti vermeye başladı. Buna göre HondaLink Uzaktan Teslimat aboneliğini satın alan Honda müşterileri Amazon siparişlerinin aralarında Accord, Insight, Pilot, Passport ve Odyssey modellerinin bulunduğu araçlarının bagajlarına teslim edilmesini sağlayabilecekler.

Key by Amazon adı verilen yeni uygulama sayesinde destekleyen bu araçlara sahip olan müşteriler, evde olmadıklarında kargo teslimatının doğrudan araç bagajına gerçekleştirilmesini talep edebilecekler. Böylece kargonuzu komşunuzun almasına veya kapının önüne bırakılmasına gerek kalmıyor. Amazon’un web sitesini ziyaret eden ABD’li müşteriler araçlarının üretildiği yılı ve modelini girerek bu hizmeti almaya uygun olup olmadıklarını öğrenebiliyorlar.

Şimdilik 50 şehirde geçerli

Amazon Prime üyeliğine sahip bir Honda müşterisi olduğunuzu farz edersek, HondaLink Uzaktan Teslimat hizmetini de satın almanız gerekecek. Ardından ABD’nin 50 şehrinde geçerli olan Key by Amazon servisinden faydalanabilmeniz mümkün hale geliyor.

Arabaya teslimatın gerçekleştirilmesi için Amazon müşterilerinin Key by Amazon uygulamasını akıllı telefonlarına indirmeleri de gerekiyor. Normal Amazon üyelik bilgileriyle oturum açtıktan sonra aracın detaylı bilgilerini girip HondaLink eşleştirmesi yapılıyor. Bu sayede Amazon’un kargo elemanı geldiği zaman aracınızın sadece bagajını açma yetkisine kavuşuyor.

Tabii Amazon üzerinden sipariş oluştururken kargo teslimat adresini “Araç içine” şeklinde değiştirmek gerektiğini de unutmamakta fayda var. Yoksa kargocunun sizi bulamayıp siparişinizi arabaya bırakması gibi bir durum söz konusu değil.

Kaynak https://www.slashgear.com/amazon-expands-in-car-deliveries-to-some-honda-and-acura-vehicles-23584945/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

2 Yorum
  1. Anonim

    amazon değişik bir uygulama yapmış umarım kullanışlı olur

  2. Anonim

    sadece iki markayla sınırlı olmasa daha iyi olabilir