Aprilia RS 660 Dikkat Çeken Fiyatıyla Türkiye’de

Abone ol

Motosiklet piyasasında işler biraz biraz hızlanmaya başladı. Yeni yılda özellikle Suzuki güzel ataklar yaptı ve ülkemizde yeni sınıf motorların satışlarına başladı. Sektörü canlandıracak olan bir başka hamle ise Aprilia’dan geldi ve Aprilia RS 660 modeli ülkemizde satışa çıktı. Dikkat çeken özellikleriyle gelen motorun fiyatı da açıklandı ve fiyat en az özellikler kadar dikkat çekici oldu.

Aprilia RS 660 Fiyatı ve Özellikleri

İddialı motosiklet modelinin tasarımı ilk öne çıkan yapı. Öyle ki tasarımda önemli güncellemeler var. Yenilenmiş hava kanalları, ön kısımda LED gündüz farlarıyla oluşturulan kombinasyon ve yine kaslı bir görüntü bizi karşılıyor.

Biraz heybetli bir motor isteyenler için güzel bir tasarım sunulduğunu söylemek lazım. Burada en etkileyici olan ise farlar. Ön kısımda üçlü far bölümü sunulması, sanki motorun parlayan gözleri varmış gibi bir görüntü sunulmasını sağlıyor.

Aprilia RS 660

Farlar sadece tasarımsal açıdan değil, teknik açıdan da başarılı. Havanın kararmasıyla otomatik olarak devreye girme, dönüş yapılan yöne aydınlatma, sinyallerle ortak çalışma gibi artılar var.

Yeni tasarım diline geçmesine rağmen sadece 183 kg ağırlığı bulunan motorun, teknik açıdan da önemli artıları var. Bir kere sürüş dinamiklerine göre seçilebilecek olan toplamda 5 farklı sürüş modu sunuluyor.

Aprilia RS 660

Bu sürüş modları içerisinde performans odaklı pist modunun olduğunu da görüyorsunuz. Performans demişken Aprilia RS 660 serisinin sahip olduğu motordan da söz edelim. Seride çift silindirli paralel 660 cc motor var. 100 beygirlik motorda 67 Nm tork değeri de bulunuyor.

Performanslı bir seri olan Aprilia RS 660, bu motorla beraber 100 kilometrede 4.9 litre yakıt tüketiyor. Tüm bu değerler bir yana asıl merak ettiğinizin fiyat olduğunu da biliyorum. Fiyat için de açıklama yapan firma yeni serinin ön siparişe açıldığını duyurdu. Açıklanan fiyat 139.900 TL oldu. Tabii ki bu fiyat ön sipariş sürecinden sonra değişebilir.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!