Bentley yoluna Audi’nin alt markası olarak devam edebilir!

Alman otomotiv devi Volkswagen sahibi olduğu İngiliz lüks otomobil markası Bentley'le ilgili çok değişik planlara sahip olabilir.

Abone ol

Alman otomotiv devi Volkswagen sahibi olduğu İngiliz lüks otomobil markası Bentley’le ilgili çok değişik planlara sahip olabilir. En azından sektöre yakın kaynakların Automobilwoche sitesine verdiği demeçler buna işaret ediyor.

Her ne kadar henüz resmî makamlar tarafından doğrulanmış olmasa da konuşulana göre VW çatısı altındaki Bentley, yoluna bir diğer Volkswagen markası olan Audi’nin alt markası olarak pazarda konumlanabilir. Bunun Bentley markası cephesinde ne gibi bir değişikliğe yol açacağı ise henüz muamma.

Blume, Audi’nin yönetimine atanıyor

Bu zamana kadar Bentley, VW’nin sahibi olduğu Porsche markasının başındaki isim Oliver Blume tarafından yönetiliyordu. Önümüzdeki yıl itibariyle Blume yine VW sahipliğindeki Audi’nin başına geçecek. Üst yönetim kademesinde yapılan bu değişikliğin nedeni, VW CEO’su Herbert Diess’in Blume’un Audi bünyesinde potansiyelini daha iyi şekilde değerlendireceğini düşünüyor oluşu.

Teyide muhtaç olsa da öğrendiğimiz bir diğer bilgi ise halen geliştirme aşamasında olan yeni Bentley marka SUV modelinde Audi teknolojisinin kullanılacağı.

VW cephesi sessizliğini koruyor

Konuya ilişkin meraklı bakışların çevrildiği Volkswagen henüz bir yorum yapmış değil. Ancak firmanın sahibi olduğu yüksek performanslı markalar arasında yer alan Lamborghini, Bugatti ve Ducati’nin geleceğiyle ilgili radikal kararlar alma arefesinde olduğu biliniyor.

Öte yandan elektrikli modellerin seri üretimine geçmeyi planlayan Volkswagen grubuna yakın kaynaklar ise Lamborghini’nin borsada işlem görmeye başlamak üzere olduğuna işaret ediyor.

Kaynak https://www.autoblog.com/2020/10/25/bentley-subsidiary-of-audi/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!