Bir milyondan fazla müşteri, arabalar için Amazon Echo Auto’yu sipariş etti

Perakende devi Amazon tarafından geliştirilen akıllı dijital asistan Alexa, günümüzde birçok akıllı ev aletindeki yerini almış durumda.

Perakende devi Amazon tarafından geliştirilen akıllı dijital asistan Alexa, günümüzde birçok akıllı ev aletindeki yerini almış durumda. Son olarak Alexa‘yı arabalara da dahil etmeyi başaran Amazon tarafından TechCrunch‘a yapılan açıklamada Echo Auto isimli bu yeni model için bir milyondan fazla ön sipariş alındığı belirtildi.

Kredi kartı büyüklüğündeki bu alet ön konsolun üzerinde konumlandırılıyor ve 3.5 mm’lik jak girişi sayesinde Alexa yeteneklerini arabanıza kazandırıyor. Dilerseniz jak girişini kullanmayıp akıllı telefonunuzun mevcut Bluetooth özelliğinden faydalanarak Echo Auto’yu kullanabilmeniz de mümkün.

Alexa’lı 100 milyondan fazla cihaz satıldı

Amazon cephesinden yapılan bir önceki açıklama ise Alexa yazılımına sahip 100 milyondan fazla cihazın satıldığı yönündeydi.

Bu yönüyle kıyaslayacak olursak Echo Auto için verilen 1 milyon ön sipariş pek de fazla gözükmeyebilir. Ancak Amazon, satış ve pazarlama tekniği olarak ilginç bir tercihte bulunarak Echo Auto’yu sadece davetiye yoluyla sipariş edilebilir hale getirmişti. Hal böyle olunca Echo Auto ürününe talebin sanılandan çok daha fazla olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Echo Auto’nun alternatifleri de mevcut

Bu arada Echo Auto, Alexa’yı arabanıza getirecek tek çözüm yöntemi değil. Çin menşeli Anker markasını taşıyan Viva isimli adaptör de Alexa’nın yeteneklerini araç içinde kullanabilmenizi sağlayabiliyor. Navigasyon uygulamasını kullanarak yol tarifi almaktan tutun, sesle müziği kontrol etmek veya hava durumunu öğrenmek gibi farklı işlemleri bu yolla gerçekleştirebilmek mümkün.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!