BMW ile North Face’ten kampçıları sevindirecek işbirliği

Alman otomobil üreticisi BMW, kış sporlarıyla uğraşanlar için kıyafet ve ekipmanlar üreten North Face firmasıyla işbirliğine giderek kamp yapmayı sevenler için yeni bir treyler modeli geliştirdi. 

Abone ol

Alman otomobil üreticisi BMW, kış sporlarıyla uğraşanlar için kıyafet ve ekipmanlar üreten North Face firmasıyla işbirliğine giderek kamp yapmayı sevenler için yeni bir treyler modeli geliştirdi. Dışında özel bir kumaşın kaplama olarak kullanıldığı Futurelight isimli bu treyler, çeki demiri olan tüm arabalarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bahsi geçen özel kumaş tamamen su geçirmez yapıda olmasına rağmen rahatlıkla nefes alabilme özelliğine sahip. Tahminler, North Face’in dağcılar için geliştirdiği özel montlarda kullandığı kumaşa benzer bir malzemeyi treyler modelinde de tercih ettiği yönünde.

Yağmur damlası şeklinde tasarlandı

Dış görünümünü incelediğiniz zaman treylerin bir yağmur damlasına benzediğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Aynı anda en fazla iki kişinin konaklayabileceği formdaki ürünün küçük boyutlu olması aslında bir avantaj, özellikle de SUV veya kamyonet sahibi olmayan kullanıcılar için. Rahat taşınabilir olması ise modeli sıradan bir çadırdan daha avantajlı kılıyor.

İki şirketin ortak kuruluşunun imzasını taşıyor

Halen daha konsept aşamasında olan Futurelight, North Face ve BMW’nin ortaklaşa kurduğu Designworks‘ün tasarımcılarının imzasını taşıyor.

Seri üretime geçtiği zaman tasarımında ufak değişikliklerin olması muhtemel, ancak genel hatlarıyla model haberde görselini gördüğünüz şekilde müşterilerin beğenisine sunulacak.

Suyun giremeyeceği kadar büyük, ancak havanın girebileceği kadar büyük nano boyutlu delikleri sayesinde nefes alabilen özel kumaşla yağmur çamur dinlemeden doğal hayatın keyfini çıkarabilmek mümkün olacak. Ancak ne kadar ücretle ve ne zaman, bu soruların cevabı henüz meçhul.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!