BMW müşterileri Apple CarPlay için senelik 80 dolar para ödeyecek!

Apple'ın otomobillerin araç içi eğlence ekranlarında kullanılması için geliştirdiği CarPlay sistemi uzunca bir süredir hayatımızda.

Abone ol

Apple’ın otomobillerin araç içi eğlence ekranlarında kullanılması için geliştirdiği CarPlay sistemi uzunca bir süredir hayatımızda. Android’in bu yazılıma alternatif olarak geliştirdiği Android Auto da aynı şekilde. Bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var: Apple CarPlay sayesinde iPhone kullanıcıları telefolarındaki kişi listesini, navigasyon ve müzik başta olmak üzere çeşitli uygulamaları açıp ekrana yansıtabiliyorlar.

BMW haricindeki tüm otomobil üreticileri, destekleyen modellerinde Apple CarPlay’i kullanmak isteyen müşterilerinden ekstra bir aidat ücreti talep etmiyor. Ancak görünüşe göre lüks otomobil üreticisi CarPlay’e erişmek isteyen araç sahiplerinden senelik 80 dolar ödeme almakta kararlı!

240 aylık abonelik planı mevcut

Her ay 80 dolar ödemek istemeyen, toplu para ödeyip daha kârlı çıkmak isteyen alıcılar için BMW yöneticileri 240 aylık bir abonelik planı hazırlamış. 300 dolara satılan bu paket en mantıklı seçim olabilir. 240 ay tam olarak 20 sene yapıyor, ki bu da 300 dolar karşılığında arabanın ömrü boyunca CarPlay’den faydalanabileceğiniz anlamına geliyor.

Öte yandan otomobil üreticisi abonelik servisinin 2019 model BMW’lerle birlikte faaliyete geçeceğini duyurdu.

Android kullanıcılarının başı öne eğildi

Yeni bir BMW modeli satın alanlar ilk yıl boyunca CarPlay’den ücretsiz faydalanabilecek, ancak devamında ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Tam navigasyon paketi olan tüm BMW araçlarında yer alması planlanan CarPlay’i kullanmak istemeyen Android cihaz sahiplerine ise kötü bir haberimiz var: BMW halihazırda Android Auto’yu desteklemiyor! Yakın tarihte destekleyecek gibi de durmuyor.

Kaynak https://www.slashgear.com/bmw-gouges-buyers-by-charging-80-annually-for-apple-carplay-24585100/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    O kadar para ver sonra gel Apple CarPlay uygulamasına 80 dolar para öde