BMW yangın riskinden dolayı 1 milyon aracı geri çağırıyor!

2010 - 2017 yılları arasında üretilen BMW markalı 4 ve 6 silindirli farklı modellerdeki 1 milyon araç yangın riskinden dolayı geri çağırılıyor.

Alman otomobil şirketi BMW, 4 ve 6 silindire sahip farklı modellerdeki 1 milyondan fazla aracı geri çağırma kararı aldı. 2010 ve 2017 yılları arasında üretilen araçların egzoz sisteminden kaynaklı yangın çıkarma riski olduğu belirtiliyor.

Lüks otomobil üreticisi tarafından yapılan açıklamada bazı dizel araçlarda tespit edilen bu problemi “gönüllü olarak” geri çağırdıklarını belirtti.

Aynı BMW, bu yıl Ağustos ayında Güney Kore’de egzoz gazının devir daimini sağlayan modülde yer alan teknik bir hatadan dolayı 30 araçta yangın çıkmasından sonra özür dilemişti. Bunun üzerine Avrupa başta olmak üzere bazı Asya ülkelerinde 480 bin aracını geri çağırmıştı. Son çağrı ile birlikte, BMW dünya çapında toplam 1,6 milyon otomobili geri çağırmış oldu.

Şirket, araçların egzoz gazının devir daimini sağlayan modülünü kontrol edecek ve herhangi bir arıza varsa parçaları ücretsiz olarak değiştirecek.

Söz konusu araçların 2010 ile 2017 yılları arasında üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modeller olduğu belirtildi. Almanya’da 328 bin aracın gönüllü geri çağırmadan etkilendi.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!