BMW’nin en küçük SUV’u Urban X geliyor!

Yabancı otomobil bloglarında yer alan yeni fotoğraflara bakacak olursak Alman lüks otomobil üreticisi BMW yeni bir SUV modelini daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Abone ol

Yabancı otomobil bloglarında yer alan yeni fotoğraflara bakacak olursak Alman lüks otomobil üreticisi BMW yeni bir SUV modelini daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. BMW Urban X adı verilen bu yeni model BMW’nin ürün kataloğundaki en küçük SUV olacak. Paylaşılan fotoğraflarda Urban X’in BMW’nin mevcut SUV modellerine çok benzediği görülebiliyor.

Geçen seneye göre SUV satışı yüzde 10 arttı

BMW’nin amacı Urban X’le Audi Q2’ye pazarda dişli bir rakip modeli konumlandırmak. Ücretini uygun tutarak herkese ulaşmayı amaçlayan BMW, kompakt crossover segmentinde ipleri elinde tutmayı amaçlıyor.

2019 yılında BMW’nin sattığı tüm arabaların yüzde 45’nin SUV’lardan oluştuğunu hesaba katarsak, BMW’nin bu alana yeni modellerle yatırım yapması daha bir anlaşılabilir hale geliyor. 2018’in aynı dönemine kıyasla BMW’nin SUV satışında yüzde 10’luk bir artış yakaladığı da belirtiliyor.

BMW Urban X’in uzunluğu 4,360 mm olarak kayıtlara geçmiş durumda. Küçük SUV’un tasarımı ise BMW’nin klasik böbrek şeklindeki ön ızgarası ve ince LED ön farlarıyla mevcut modellerle çok benzeşiyor. Ancak BMW Urban X’le bir ilke imza atarak model isminde “X” harfini ve bir rakamı kullanmaktan vazgeçecek. Öte yandan modelin isminin Urban Cross olarak belirlenme ihtimali de mevcut.

Fiyatı belli değil

Teknik özellikleri, motor ve paket seçeneklerinin yanı sıra fiyatı da halen açıklanmayan modelde 48V melez hibrid güç ünitesi bulunabilir. Arka aksta elektrikli motora ev sahipliği yapması beklenen aracın dört tekere sürekli güç aktarması da beklentiler arasında.

Kaynak https://www.slashgear.com/bmw-urban-x-is-the-brands-smallest-suv-yet-25585247/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

7 Yorum
 1. Anonim

  3008 i suv olarak bu araçtan daha çok beğeniyorum

 2. Anonim

  dayımda peugeot suv var karşılaştırmasını yapıcam peugeot diyenler el kaldırsın 😀

 3. Anonim

  peugeot suvlarını tercih ederim artık kalite anlayışı değişmeli bence

 4. Anonim

  normali sanki çok ucuzda 😀 😀

 5. Anonim

  gelsin de inceleme videosunu izleyelim

 6. Anonim

  bu aracı lansmanda görmeyi çok istiyorum

 7. Anonim

  gelsin bakalım alamıcaz nasıl olsa inceleme videosunu izleriz 🙁