Devasa bagaj hacmine sahip: 2019 Toyota Corolla Touring Sports

Toyota, Corolla modelinin farklı bir paketi olarak satılmasını planladığı geniş bagaj hacimli yeni aracını tanıtabilmek için Auris Touring Sports modelini rafa kaldırma kararı aldı.

Abone ol

Toyota, Corolla modelinin farklı bir paketi olarak satılmasını planladığı geniş bagaj hacimli yeni aracını tanıtabilmek için Auris Touring Sports modelini rafa kaldırma kararı aldı. Bu kararın neticesinde TNGA platformu üzerine inşa edilen 2019 model Corolla Touring Sports nihayet tanıtıldı.

Auris’te kullanılan 507 litrelik bagajı geliştiren Toyota mühendisleri, yeni Corolla’da 598 litrelik bagaj hacmine ulaşmayı başardı. Rakip modellere baktığımızda Skoda Octavia Combi‘nin 610 litre, Volkswagen Golf Variant‘ın ise 605 litrelik bagaja sahip olduğunu görüyoruz. Yeni Corolla Touring Sports bagaj hacmi konusunda iyi, ancak en iyisi değil.

Hibrid ve benzinli motorlar mevcut

Motor seçeneklerine baktığımız zaman içten yanmalı olarak karşımıza sadece 1.2 litrelik turboşarjlı ve 114 beygir güç üretebilen benzinli motor çıkıyor. Buna ek olarak 120 beygir gücündeki 1.8 litrelik ve 178 beygirlik 2.0 litrelik hibrid motorlar da tercih edilebiliyor.

Dizel motorlar içinse henüz bir açıklama yapılmış değil.

Teknolojik yeniliklerle dolu

Corolla Touring Sports modelinde araç sahiplerini heyecanlandıracak birçok teknolojik yenilik mevcut. Head-up display ve akıllı telefonlar için kablosuz şarj desteği bunların başında geliyor. JBL marka ses sistemine ev sahipliği yapan araba çift renkli olarak da fabrikadan sipariş edilebiliyor. Seçilen ikinci renk ön ızgarada, sütunlarda ve çatıda kullanılıyor.

Önümüzdeki ay sergilenecek

Japon otomobil üreticisi Toyota, baştan aşağıya yenilenen Corolla Touring Sports modelini önümüzdeki ay Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan otomobil fuarında sergileyeceğini açıkladı.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!